reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Prawie 20 tysięcy wypożyczeń

Prawie 20 tysięcy wypożyczeń

0
aktywność, rower, Pruszków, Pruszkowski Rower Miejski, wypożyczanie rowerów, stacja wypożyczania, ruch, Przegląd Regionalny

Sezon Pruszkowskiego Roweru Miejskiego dobiegł końca. Mieszkańcy dokonali blisko 20 tysięcy wypożyczeń.

Coraz chętniej w okresie letnim stawiamy na aktywność, dlatego też rośnie popularność takich form ruchu jak jazda na rowerze. W wielu miejscach powstają stacje wypożyczania jednośladów. Ta idea na dobre zakorzeniła się w Pruszkowie. 4 września 2017 roku to pamiętna data, ponieważ właśnie wtedy wystartował Pruszkowski Rower Miejski. Do dyspozycji mieszkańców oddano pięć stacji i 40 pojazdów. O tym, że inicjatywa spotkała się z pozytywnym odbiorem, najlepiej świadczy jej rozwój. Obecnie na rowerowej mapie Pruszkowa jest 15 punktów, gdzie można wypożyczyć rower. Do dyspozycji mieszkańców oddano 122 jednoślady. Co warto wspomnieć, system jest kompatybilny z Warszawskim Rowerem Publicznym.

Czwarty sezon Pruszkowskiego Roweru Miejskiego, w związku z pandemią koronawirusa, wystartował z opóźnieniem – 6 maja. Na kilka miesięcy mieszkańcy muszą pożegnać się z punktami wypożyczeń. 20 listopada sezon został zamknięty, a więc nadszedł czas na podsumowania. Mieszkańcy Pruszkowa po raz kolejny pokazali, że lubią aktywność i chętnie korzystają z innej formy transportu niż samochód. Odnotowano ponad 19,5 tysiąca wypożyczeń. Mieszkańcy przejechali 41 304 km w 199 dni. Co istotne, przybyło nowych użytkowników – 1148. Średni czas wypożyczenia roweru wyniósł 31,44 minut.

Mieszkańcy najchętniej wypożyczali rowery na stacjach PKP – 2909 oraz Plantowa – 2841. W przypadku zwrotów jednośladów sytuacja była odwrotna. Na Plantowej – 2923, zaś na PKP – 2816.

Sezon dobiegł końca, jednak mieszkańcy na pewno nie zrezygnują z aktywności i troski o zdrowie. Będą wypatrywać daty rozpoczęcia kolejnej edycji Pruszkowskiego Roweru Miejskiego.

Czytaj także: Zmiana za zmianą

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version