Pracownik Urzędu Gminy w Grodzisku zakażony koronawirusem

0
151

U jednego z pracowników Urzędu Gminy w Grodzisku wykryto zakażenie COVID-19. Placówka ogranicza działalność.

Wczoraj informowaliśmy o zakażeniu pracownika Powiatowego Urzędu Pracy w Pruszkowie. Jak się okazuje, również w grodziskim magistracie test jednego z pracowników okazał się pozytywny.

– Szanowni Państwo, w związku z potwierdzeniem COVID-19 u jednego z urzędników Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim, od poniedziałku 27 lipca do czwartku 30 lipca obsługa interesantów będzie znacznie ograniczona. Informujemy Państwa, że pracownik zakażony wirusem nie miał bezpośredniego kontaktu z interesantami.

Wszystkie sprawy urzędowe mogą być załatwianie zdalnie, tj. za pośrednictwem Internetu, telefonów i platformy ePUAP. Pisma nie wymagające potwierdzenia przyjęcia mogą być wrzucane do skrzynki na korespondencję umieszczonej przy wejściu do budynku Urzędu (ważne, aby dokumenty znajdowały się w zaklejonej kopercie). Kasa będzie nieczynna do 30 lipca (czwartek), a opłaty powinny być dokonywane przelewem.
Urząd Stanu Cywilnego będzie sporządzał akty stanu cywilnego oraz dokonywał czynności związanych z meldunkami.

Przed ponownym otwarciem Urzędu wszyscy pracownicy będą przebadani w kierunku COVID-19.

Przepraszamy za wprowadzone ograniczenia, które spowodowane są troską o bezpieczeństwo obsługiwanych w Urzędzie interesantów. Liczymy na Państwa zrozumienie – poinformował burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński.

Dotychczas na terenie powiatu grodziskiego odnotowano 71 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, dwie osoby zmarły. W powiecie pruszkowski liczba zakażeń wyniosła do tej pory 220 przypadków, w tym 22 ofiary śmiertelne.

Apelujemy o ostrożność. Pamiętajmy o noszeniu masek, zachowywaniu bezpiecznych odległości i częstym myciu rąk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię