reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Praca zgodnie z założeniami

Praca zgodnie z założeniami

0
Praca prezydenta Pruszkowa Pawła Makucha nie spotkała się z uznaniem radnych, którzy nie udzielili mu wotum zaufania i absolutorium. Włodarz inaczej ocenia sytuację.
Fot. Paweł Makuch Facebook

Praca prezydenta Pruszkowa Pawła Makucha nie spotkała się z uznaniem radnych, którzy nie udzielili mu wotum zaufania i absolutorium. Włodarz inaczej ocenia sytuację. – Zeszłoroczna praca i realizacja budżetu pokazały, że działamy sprawnie – podkreśla.

Przed sesją absolutoryjną prezydent Makuch zaznaczał, że rok 2019 był rokiem sukcesów. Zwracał uwagę na spadek deficytu o ponad 48 mln zł, osiągnięte dochody i mniejszy kwotę zaciągniętego niż planowano. Radni nie ocenili pozytywnie działań prezydenta (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj). – Zarówno nieudzielenie absolutorium, jak i wotum zaufania, nie ma żadnych formalno-prawnych skutków dla funkcjonowania miasta, czy dla inwestycji – zaznacza Paweł Makuch. – Moja codzienna praca toczy się zgodnie z założeniami – dodaje.

Cała sytuacja nie wpływa demobilizująco na władze Pruszkowa. Miasto planuje kolejne działania, które mają służyć polepszeniu komfortu życia mieszkańców. – Realizujemy rozpoczęte już inwestycje oraz rozpoczynamy te wcześniej zaplanowane. Wraz z moimi zastępcami oraz pracownikami Urzędu Miasta Pruszkowa planujemy również kolejne przedsięwzięcia, które będą wpływały na dalszy rozwój naszego miasta i poprawę komfortu życia mieszkańców. Tak jak dotychczas będziemy przedstawiać je radnym licząc na akceptację. Zeszłoroczna praca i realizacja budżetu pokazały, że działamy sprawnie, co również zostało pozytywnie ocenione przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Udało się zmniejszyć deficyt miasta, spłacić niemal o 200% więcej kredytu, niż było to zaplanowane. Mam nadzieję, że kolejne lata będą równie dobre, a liczby tak jak i dzisiaj będą bronić się same – tłumaczy prezydent Pruszkowa.

Istotną kwestią jest współpraca włodarza i Rady Miejskiej. Często strony mają różne zdania na temat planowanych działań. – Dynamicznie i ciekawie. To dwa słowa, które nasuwają mi się, gdy mam krótko podsumować współpracę z Radą Miasta Pruszkowa. Skłamałbym, gdybym powiedział, że jest to współpraca łatwa. Jednak nie o to, aby było łatwo, w życiu chodzi. Najważniejsze, aby prowadziła ona do dobrych rozwiązań. Cieszy mnie, że pomimo napotykanych przeciwności, jednak udaje mi się działać na rzecz rozwoju Pruszkowa – podkreśla prezydent Makuch.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version