Poznają wielkich Polaków

0
571
Reklama

Fundacja Sofijka przygotowała cykl warsztatów dla dzieci. Młodzi brwinowianie będą mieli okazję poznać życiorysy wybitnych postaci w historii Polski.

Warsztaty odbędą się po raz drugi. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 80 dzieci z terenu gminy.  ̶  Dzieci bardzo chętnie brały udział w naszych zajęciach, które prowadzone były w ciekawy i kreatywny sposób – opowiada Monika Jędrzejewska-Wiergiles, prezes organizującej warsztaty fundacji Sofijka. – W trakcie zajęć młodzi ludzie poznają znane postaci, a następnie wezmą udział w części warsztatowej, podczas której tworzą coś, co jest związane z tematem. Dzięki takiej formie prowadzenia zajęć uczestnikom łatwiej jest przyswoić wiedzę związaną z daną postacią.

Warsztaty rozpoczną się 10 sierpnia w dworku Zagroda. W gronie wielkich Polaków, których sylwetki poznają uczestnicy zajęć, znajdziemy powszechnie znane nazwiska, jak Maria Skłodowska-Curie czy Helena Modrzejewska. Pojawią się również inne postaci, o których – mimo ogromnych zasług – często zapominamy. Kim był Kazimierz Funk? Czym zajmowali się Stefan Bryła i Rudolf Modrzejewski? Ponadto, w związku z setną rocznicą Cudu nad Wisłą, młodzież weźmie udział w warsztatach na temat Bitwy Warszawskiej.

Warsztaty są organizowane w przystępnej i atrakcyjnej formie – na dzieci czeka m.in. pokój zagadek, będą również przygotowywać inscenizacje z życia bohaterów zajęć. Zajęcia zwieńczy quiz z nagrodami.

Zajęcia potrwają od 10 do 19 sierpnia, codziennie w godz. 10.00-11.30. Aby wziąć w nich udział, należy wysłać zgłoszenie na adres . Choć warsztaty powstały z myślą o dzieciach, organizatorzy zapraszają do udziału również opiekunów. Zajęcia są bezpłatne.

Reklama

Czytaj również: Kręci mnie… bezpieczeństwo nad wodą

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj