Pożegnanie lata

0
261

Jesień przyszła w tym roku nie spóźniła się, przyszła nawet odrobinę wcześniej niż powinna. Mieszkańcy Grodziska żegnali lato na Stawach Walczewskiego ubrani w cieplejsze kurtki.

Zabawa nad wodą miała rozpocząć się już w południe wyścigami kajakowymi, ale wyścig nie odbył się z braku chętnych. Niezawodne natomiast były dzieci, których zawsze spora gromadka urzęduje na placu zabaw. Tam też pojawiły się animatorki, które zaproponowały wspólne gry, zabawy oraz konkursy. Było przy tym mnóstwo radości i od razu zrobiło się trochę słoneczniej.

W popołudniowych godzinach na wodę wypłynęły żaglówki, które przywoływały wspomnienie minionego lata.

O 16.00 burmistrz Grzegorz Benedykciński przywitał wszystkich uczestników i przedstawił śpiewającego żaglarza z Grodziska – Zbigniewa Maciasa, który wykonuje własne kompozycje.

Niemal w tym samym czasie rozpoczęły się również znakomite pokazy trialu rowerowego. Popisy rowerowych akrobatów zachwycały zaskakującymi numerami, ale to, co wyczyniał na rowerze Michał Nowak, zapierało dech w piersiach, a okrzyki zachwytu samoistnie wyrywały się z szeroko otwartych ze zdumienia ust. Trudno się temu dziwić, Michał jest trzykrotnym mistrzem Polski w trialu.

Na zakończenie ostatniego tego lata pikniku szuwarowo-bagienne szanty zagrała kapela Mirka Kowalewskiego czyli zespół Zejman i Garkumpel.

Żegnaj lato!