Powstanie „Parkuj i jedź”

0
537
Reklama

Gmina Michałowice przystępuje do realizacji projektu „Park&Ride” w Regułach. Wójt Krzysztof Grabka podpisał umowę z wykonawcą zadania.

Inwestycja zakłada powstanie 114 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym 5 dla osób niepełnosprawnych, oraz 1 miejsca do ładowania aut elektrycznych. Nie zapomniano o cyklistach. Z myślą o nich powstanie wiata na 45 miejsc rowerowych. Parking zostanie zlokalizowany na tyłach Urzędu Gminy Michałowice i komisariatu policji w Regułach, gdzie zastąpi obecny, wysypany szutrem. Co istotne, nowy parking będzie zdecydowanie większy.

Mieszkańcy będą mogli swobodnie dotrzeć na parking i zostawić swój pojazd, a następnie przesiąść się do pociągów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Urząd podkreśla, że korzystanie z „P&R” będzie całkowicie bezpłatne dla wszystkich użytkowników.

O powstaniu „Parkuj i jedź” w Regułach mówi się od pewnego czasu. Na początku roku gmina uzyskała unijne dofinansowanie na budowę obiektu w kwocie ponad 1,1 mln zł. Teraz wykonano kolejny krok w stronę realizacji inwestycji. Wójt Krzysztof Grabka podpisał umowę z wykonawcą. Koszt zadania to blisko 1,9 mln zł. Przewidywany termin powstania parkingu to koniec 2018 roku. – W związku z powstającym parkingiem, który zlokalizowany będzie niedaleko przystanku kolejki WKD, liczymy, że zwiększy się udział w korzystaniu z tej formy komunikacji zbiorowej – mówi nam wójt Michałowic. – Ponadto wprowadzimy kompatybilność naszego systemu Rower Gminny z systemem pruszkowskim i warszawskim. Prawdopodobnie nastąpi to jeszcze w tym sezonie, po wprowadzeniu karty mieszkańca – dodaje.

Reklama
Reklama