reklama
Strona główna Aktualności Powstanie ogród botaniczny

Powstanie ogród botaniczny

0
fot. Urząd Gminy Brwinów

W ramach kolejnego etapu rewitalizacji terenów zielonych, gmina Brwinów stworzy w parku miejskim edukacyjny ogród botaniczny.

Umowę na utworzenie ogrodu burmistrz Arkadiusz Kosiński podpisał z wykonawcą pod koniec lutego. Wyłoniona w przetargu firma SORTED zobowiązała się zrealizować zadanie za kwotę blisko 2,2 mln zł. W ogrodzie ma się pojawić kilkadziesiąt tysięcy roślin, ponad 70 gatunków drzew, krzewów, kwiatów i bylin. Jak zapewnia Urząd Gminy, wybrane zostaną rośliny naturalnie występujące w naszych warunkach. Będą to m.in. róże, zawilce, azalie, kaliny, hortensje, jałowce, wiciokrzewy, sosny, klony, jodły, świerki itd. Powstanie również niewielki sad owocowy z jabłoniami, gruszami i śliwami oraz zielnik. Ponadto na terenie ogrodu pojawią się alejki spacerowe, place rekreacyjno-edukacyjne oraz tablice informacyjne. Prace obejmą też budowę infrastruktury, w tym oświetlenia, monitoringu i systemu nawadniania. Zamontowane zostaną również elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci czy gabiony. Gmina zainstaluje także domki dla owadów. Roboty powinny się zakończyć w październiku.

fot. Urząd Gminy Brwinów

Z kolei w pozostałej części parku trwa rewitalizacja. Powstaje tu m.in. wybieg dla psów, staną również stoły szachowe, stół do tenisa stołowego oraz nowe ławki i kosze na śmieci. Wykonawca tego etapu prac, firma NOVA, ma czas na realizację zadania do końca września. Koszt tej części inwestycji to blisko 1,85 mln zł.

Prace w parku wchodzą w decydującą fazę. W najbliższych miesiącach będą prowadzone zarówno w części istniejącej, m.in. w okolicach placu zabaw, jak i w miejscu powstania ogrodu botanicznego od strony torów kolejowych – opisuje zastępca burmistrza Sławomir Walendowski. Dodatkowo będzie budowana droga do parku od strony ulicy Biskupickiej. Będzie to powodowało spore utrudnienia, dlatego prosimy mieszkańców odwiedzających nasz park o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności.

Warto przypomnieć, że projekt rewitalizacji parku miejskiego w Brwinowie rozpoczął się w 2018 r. Na jego realizację gmina Brwinów otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 140 229,65 zł, co stanowi 85% kosztów kwalifikowanych, ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Finał wszystkich prac powinien nastąpić w przyszłym roku.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version