Powołują się na gminny program

0
356
Reklama

Do skrzynek pocztowych mieszkańców gminy Michałowice trafiły informacje o spotkaniach dotyczących dotacji na instalacje fotowoltaiczne i gminnego programu grupowego. Gmina podkreśla, że nie prowadzi tego typu działań.

Dofinansowanie, dotacja, mniejsze koszty – takie słowa od razu budzą zainteresowanie. Każdy chce zaoszczędzić i skorzystać z możliwości, które są przedstawiane w ramach danej oferty. Popularność odnawialnych źródeł energii stale rośnie. Wiadomo, że to rozwiązanie przyjazne środowisku, a także naszej kieszeni. Samorządy oferują wiele programów wsparcia, a mieszkańcy biorą w nich udział.

Do skrzynek pocztowych na terenie gminy Michałowice trafiły zawiadomienia o spotkaniach dotyczących dotacji do OZE i uruchomienia „Gminnego Programu Dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych”. Samorząd zapewnia, że nie podjął żadnych tego typu działań. – Informujemy, że gmina Michałowice nie prowadzi żadnych prezentacji dot. odnawialnych źródeł energii oraz nie jest nam znany i nie uczestniczymy we wskazanym w zawiadomieniu „Grupowym Programie Dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych” – podaje gmina Michałowice.

Ponadto samorząd zwraca uwagę, że wszelka korespondencja kierowana do mieszkańców posiada logo gminy. Wszelkie działania urząd ogłasza przez kanały informacyjne w odpowiedniej formie. W zaistniałej sprawie trudno cokolwiek powiedzieć. – Taki sposób dotarcia do mieszkańców i pozyskania klientów przyjęła firma, która niestety nie podaje nawet nazwy i siedziby – podkreślają urzędnicy.

Czytaj także: Konkurs dla mieszkańców gminy

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj