Powiat wyremontuje Aleję Tysiąclecia w Piastowie

0
179
Reklama

Powiat pruszkowski przeprowadzi remont al. Tysiąclecia w Piastowie. Koszt inwestycji to ponad 1,7 miliona złotych.

Aleja Tysiąclecia to jedna z głównych dróg w Piastowie, przez którą każdego dnia przejeżdżają setki samochodów. Kilka lat temu powiat pruszkowski prowadził prace związane z remontem wiaduktu. Przeprawa został zmodernizowana po 20 latach. W ramach zadania m.in. wymieniono nawierzchnię jezdni, wykonano odwodnienie czy nowe chodniki.

Teraz powiat pruszkowski przystępuje do przebudowy alei Tysiąclecia. I etap prac obejmuje fragment skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do wjazdu na wiadukt. W terminie składania ofert do starostwa wpłynęły trzy oferty. Po analizie dokumentów wybrano wykonawcę, który za remont zarobi ponad 1,7 miliona złotych. Czas na realizację zadania wynosi 56 dni.

Umowa podpisania

W minionym tygodniu starosta Krzysztof Rymuza i członek zarządu powiatu Wojciech Herner podpisali umowę z wykonawcą. Zerknijmy w zakres prac. I etap modernizacji al. Tysiąclecia obejmie remont nawierzchni jezdni, zatok autobusowych i skrzyżowań w granicach pasa drogowego.

Inwestycja obejmie również budowę kanalizacji deszczowej, budowę kanału technologicznego, a także przebudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. E. Orzeszkowej. Ponadto, prace dotyczyć będą również remontu chodników, zjazdów indywidualnych i publicznych po stronie zachodniej. W ramch inwestycji planowana jest korekta łuków na skrzyżowaniach z drogami gminnymi.

Reklama

Utrudnienia na Bohaterów Wolności

Warto przypomnieć, że od 15 listopada zamknięty jest odcinek ul. Bohaterów Wolności. Chodzi o odcinek od ul. Warszawskiej do ul. Piłsudskiego. Powodem jest budowa kolektora C-Bis, który ma odciążyć obecny odprowadzający ścieki z rejonu pasma pruszkowskiego. Kierowcy muszą poruszać się objazdami.

Czytaj również: Zamknięcie ul. Bohaterów Wolności w Piastowie

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj