Powiat szykuje się do rozbudowy liceum im. T. Kościuszki

0
94
Reklama

Kolejny krok na drodze do rozbudowy Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Pruszkowie. Powiat pruszkowski ogłosił przetarg na generalnego wykonawcę zadania.

Kolejny rozdział w historii popularnego „Kościucha”. Pierwsze wzmianki dotyczące placówki sięgają 1895 roku, kiedy to z inicjatywy hrabiego Antoniego Potulickiego założono w Pruszkowie szkołę elementarną. Po odzyskaniu niepodległości liczyła pięć oddziałów, a naukę pobierało w niej ponad 320 uczniów. Placówka rozwijała się, jednak po wojnie budynek wymagał remontu. Uczniom służył czteropiętrowy budynek. W latach 50. poczyniono starania, aby poprawić warunki. Zamontowano barak z salami lekcyjnymi, ruszyła budowa sali gimnastycznej. Tak funkcjonowała szkoła przez 50 lat. W 2006 roku otwarto nowej część liceum, w której znalazła się sala gimnastyczna, sale lekcyjne i zaplecze.

Nadszedł czas na kolejne zmiany i modernizację placówki. Liceum im. T. Kościuszki dzięki rozbudowie zyska nowy standard, a uczniowie komfortowe warunki do nauki. Zaprojektowano 11 sal lekcyjnych 32-osobowych oraz dwie 16-osobowe. Należy doprecyzować, że mówimy o I etapie inwestycji związanej z przebudową liceum. – Etap II i III będzie realizowany w oddzielnym postępowaniu, które przeprowadzone zostanie po zakończeniu etapu I – czytamy w dokumentacji.

W ramach inwestycji rozebrana zostanie część istniejących budynków liceum od strony ul. Kościuszki. Powstanie pięciokondygnacyjny obiekt, ale co ważne – jedna kondygnacja będzie podziemna. Znajdzie się tam hala garażowa, magazyny i pomieszczenia techniczne. Dodatkowo wykonawca jest zobowiązany dostarczyć tymczasowy budynek w technologii kontenerowej na okres realizacji inwestycji. Prowadzone prace mają nie wpływać na ciągłość nauki.

Obecnie powiat pruszkowski szuka wykonawcy. Przewidywany termin zakończenia rozbudowy liceum Kościuszki to maj 2023 roku

Reklama

Czytaj również: 21 projektów do realizacji w budżecie obywatelskim

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj