Potrzebna pomoc

0
255

Spłonął Rodzinny Dom Dziecka w Badowie pod Mszczonowem. Na szczęście nikt nie ucierpiał w pożarze, ale straty materialne są ogromne.  

Pożar wybuchł w niedzielę 13 października. Przyczyny nie są jeszcze znane, okoliczności bada policja, ale wstępnie mówi się, że ogień najpierw pojawił się w kominie. W akcji gaśniczej brało udział 10 zastępów straży m.in. z Żyrardowa i Mszczonowa.

Po ugaszeniu ognia przyszedł czas na ocenianie strat. Te niestety są ogromne. Pożar strawił większość wyposażenia domu, w którym mieszkało 12 wychowanków i kilkoro opiekunów. Stan budynku nie pozwala na remont, niezbędna będzie całkowita odbudowa.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie organizuje zbiórkę dla mieszkańców domu. Przede wszystkim potrzebne są ubrania dla dziewcząt w wieku 12, 15, 16 i 18 lat i chłopców w wieku 2, 3, 6, 9, 13, 14 i 16 lat. Oprócz tego niezbędne są też ręczniki, pościel, kosmetyki i przybory szkolne. Rzeczy można przywozić do siedziby żyrardowskiego PCPR przy ul. 1 Maja 60 w Żyrardowie (tel. 46 854 20 83).

W pomoc w odbudowie zaoferowały również władze gminy Mszczonów.