Potrójne zwycięstwo młodych filmowców

0
516
Reklama

Podopieczni fundacji Okiem Kamery zdominowali VIII Edycję Międzynarodowego Konkursu Filmowego „48 Hours Film Project – Poland”. W nagrodę będą reprezentować Polskę podczas festiwalu FILMAPALOOZA w Orlando.

Film „Finis Griseo” autorstwa młodych artystów fundacji Okiem Kamery, działającej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Michałowicach, spotkał się z pozytywnym odbiorem. Ciężka praca na planie, tworzenie scenariusza oraz dbałość o każdy detal przyniosły efekt. Dzieło filmowców, którzy w większości mają 14-16 lat z gminy Michałowice zwyciężyło w trzech kategoriach: najlepszy montaż, najlepsza reżyseria, najlepszy film.

Podopieczni fundacji Okiem Kamery, której opiekunami są nauczyciele ze szkoły w Komorowie – Katarzyna Wołek i Edyta Pająk oraz ojciec jednego z artystów Mirosław Olędzki podjęli wyzwanie. Zgodnie z zasadami konkursu, twórcy musieli w ciągu 48 godziny napisać scenariusz, zrobić zdjęcia, zmontować film i przygotować go w całości. Aby uniemożliwić ominięcie tego zapisu, uczestnicy dopiero w chwili przystąpienia do konkursu losowali kategorię filmową. Artyści z gminy Michałowice wylosowali „film niemy lub kino familijne”. Wybrali tę pierwszą kategorię. Co istotne – czas trwania filmu miał wynieść 4-7 minut.

Sukces filmowców z fundacji Okiem Kamery jest tym większy, że w konkursie brali udział nie tylko amatorzy, ale także twórcy serialowi i filmowi. Łącznie zaprezentowało się blisko 70 ekip.  Obraz „Finis Griseo” autorstwa podopiecznych Okiem Kamery można obejrzeć na YouTube.

Reklama

W filmie występują Mirosław Olędzki, Małgorzata Gębala i Miron Latusek. Za reżyserię odpowiadali Kajetan Olędzki i Aleksandra Madejka, który również zajęli się zdjęciami i montażem.

Osiągnięty sukces to radość dla młodych filmowców. Działanie w fundacji Okiem Kamery to dla nich nie tylko pasja, ale także możliwość zawiązywania przyjaźni i spędzania czasu w ciekawy sposób. Tworzą filmy, biorą udział w konkursach i targach, organizują noce filmowe, wspólnie wyjeżdżają na wakacje. Słowem – nigdy się nie nudzą i mają głowy pełne pomysłów.

Reklama