Porażka Pogoni

0
273

Pogoń Grodzisk Mazowiecki rozpoczęła sezon w III lidze. W 1. kolejce beniaminek przegrał z Sokołem Aleksandrów Łódzki 1:2.

Kilka miesięcy temu w Grodzisku zapanowała ogromna radość. Pogoń okazała się najlepsza w IV lidze i w dwumeczu pokonała Huragan Wołomin, co dało podopiecznym Roberta Moskala awans do III ligi.

8 lipca zawodnicy grodziskiego klubu rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Pogoń rozegrała kilka meczów kontrolnych. Na początek zremisowała 0:0 z Polonią Warszawa, następnie pokonała 4:3 Unię Skierniewice i rozbiła Nadnarwiankę Pułtusk 7:0. Z klubem pożegnali się Sebastian Szewczyk, Szymon Więckowski i Maciej Pieczyński, którzy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców. Zespół opuścił również Bartłomiej Folc. Nowymi zawodnikami Pogoni zostali Bartosz Broniarek, Kacper Łoś, Bartłomiej Gajda, Mateusz Kinast oraz Michał Gładysz.

3 sierpnia grodziszczanie rozegrali pierwszy ligowy mecz. Ledwo piłkarze wyszli na boisko, a zawodnicy Sokoła zdobyli bramkę. Po błędzie obrońcy Pogoni na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Maćczak. Grodziszczanie szukali swojej szansy, żeby doprowadzić do wyrównania, jednak defensywa gości nie popełniała błędów.

W końcu udało się. Bramkę na 1:1 w 60. minucie zdobył Patryk Szymański. Pogoń miała szansę wyjść na prowadzenie, ale zabrakło szczęścia. W 86. minucie gorąco pod bramką Sokoła, jednak obrońcy w ostatniej chwili uratowali sytuację. Koniec spotkania był coraz bliżej, ale w ostatnich sekundach nastąpił zwrot akcji. W doliczonym czasie gry jeden z zawodników gości upadł w polu karnym i sędzia wskazał na 11 metr. Skutecznym wykonawcą rzutu karnego okazał się Mikołaj Bociek.

Pogoń przegrała na inaugurację, ale nie była drużyną gorszą. Po prostu zabrakło szczęścia. Ze spotkania z Sokołem sztab szkoleniowy i piłkarze wyciągną wnioski, aby walczyć w kolejnych meczach. 10 sierpnia Pogoń uda się do Nowego Dworu Mazowieckiego na pojedynek ze Świtem.