Poprawa jakości powietrza

0
486
Reklama

Gmina Michałowice działa na rzecz poprawy jakości powietrza. Wójt Małgorzata Pachecka podpisała porozumienia z Sulejówkiem i Piastowem.

Zanieczyszczenie powietrza to powszechny problem, zmaga się z nim wiele miast – nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Taka sytuacja niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, dlatego podejmowanych jest wiele działań (na różnych szczeblach, m.in. wojewódzkim czy gminnym), które mają wpływać na poprawę jakości powietrza. Wśród nich można wymienić m.in. uchwałę antysmogową, którą w październiku 2017 roku podjął sejmik województwa mazowieckiego. Warto również wspomnieć o dofinansowaniu wymiany pieców na poziomie gmin.

Działania na rzecz poprawy jakości powietrza podejmuje gmina Michałowice. Wójt Małgorzata Pachecka porozumiała się z władzami Sulejówka. Umowa między stronami dotyczy ułatwień w kwestii programu „Czyste powietrze”. W ramach przetargu wyłoniona zostanie firma, która będzie wspierała mieszkańców w pozyskiwaniu funduszy na wymianę kotłów centralnego ogrzewania, termomodernizację oraz instalację OZE. Przede wszystkim chodzi o przygotowywanie niezbędnej dokumentacji.

To nie wszystko. Wójt Małgorzata Pachecka podpisała list intencyjny w sprawie porozumienia antysmogowego z burmistrzem Piastowa Grzegorzem Szuplewskim. Przede wszystkim chodzi o ograniczenie emisji zanieczyszczeń z zabudowy indywidualnej.

Reklama

Warto wspomnieć, że do 31 maja przyjmowane są wnioski w ramach wymiany pieców węglowych w gminie Michałowice. Można uzyskać 7 tys. zł dotacji.

Reklama