reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Ponad 600 tysięcy na Pruszkowski Rower Miejski

Ponad 600 tysięcy na Pruszkowski Rower Miejski

0
Pruszkowski Rower Miejski, PRM, rower miejski, rower, Pruszków, stacje rowerowe, Paweł Makuch, Przegląd Regionalny

Ponad 613 tysięcy złotych przeznaczy Pruszków na tegoroczną edycję Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. Start sezonu zaplanowano na 15 kwietnia.

W ubiegłym roku plany miłośnikom jednośladów pokrzyżował koronawirus. Sezon Pruszkowskiego Roweru Miejskiego wystartował dopiero 6 maja, choć pierwotnie planowano, że nastąpi to 16 kwietnia. Na taki rozwój wypadków wpłynęły liczne ograniczenia związane z pandemią koronawirusa.

Obecnie sytuacja również jest nieciekawa. Coraz więcej zakażeń, liczne obostrzenia, jednak pruszkowski magistrat rozstrzygnął przetarg na uruchomienie roweru miejskiego. Władze miasta liczą, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. – Rozpoczęcie kolejnej edycji sezonu Pruszkowskiego Roweru Miejskiego planowane jest na 15 kwietnia 2021 r., zaś zakończenie na 15 października 2021 r. Wierzę, że mimo dynamicznego rozwoju III fali pandemii koronowirusa nie powtórzy się sytuacja z zeszłego roku, gdzie w wyniku wprowadzonych ograniczeń oraz restrykcji związanych z walką z Covid-19 musieliśmy przekładać dwukrotnie rozpoczęcie sezonu rowerowego – informuje prezydent Pruszkowa Paweł Makuch. – Na chwilę obecną nie wprowadzono ograniczeń uniemożliwiających wypożyczenia miejskich jednośladów i mam nadzieję, że tak pozostanie. Zeszłoroczny sezon cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta, dlatego też z niecierpliwością oczekuję na start sezonu – dodaje.

Czytaj także: Nie pal liści

Ponad 100 rowerów

Mieszkańcy będą mogli korzystać ze 106 rowerów, które zostaną rozmieszone w 13 stacjach. Jednoślady znajdą się m.in. w rejonie stacji WKD, ul. Plantowej na osiedlu Stasznica, Parku Żwirowisko, rejonie PKP przy ul. Kościuszki. – Stacje rowerowe zlokalizowane są na terenie miasta w taki sposób, aby Pruszkowski Rower Miejski stanowił doskonałą alternatywę dla komunikacji miejskiej i ułatwiał mieszkańcom naszego miasta dogodny dojazd do głównych węzłów przesiadkowych – podkreśla prezydent Makuch.

Będą zmiany

Pruszkowski Rower Miejski wystartował w 2017 roku i jego formuła stale się rozwija. Miasto planuje kolejne zmiany, jednak nie zostaną wprowadzone w tym roku. – Pragnę nadmienić, że zmiany w funkcjonowaniu PRM nastąpią od przyszłorocznego sezonu. W związku z realizacją programu zostaną wybudowane stacje rowerowe wraz z budową ścieżek rowerowych do stacji w systemie Pruszkowskiego Roweru Miejskiego w formule zaprojektuj i wybuduj dla projektu „Zielona Płuca Mazowsza – Rozwój Mobilności Miejskiej w Gminach Południowo-Zachodniej Części Województwa” – wyjaśnia Paweł Makuch.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version