Strona główna Aktualności Ponad 6 milionów na „Parkuj i Jedź”

Ponad 6 milionów na „Parkuj i Jedź”

0
Fot. Urząd Miejski w Piastowie

Dofinansowanie dla Piastowa na budowę centrum przesiadkowego „Parkuj i Jedź”. Na ten cel miasto otrzymało blisko 6,8 mln zł.

Parking P+R to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można zostawić samochód w dogodnej lokalizacji i przesiąść się do komunikacji miejskiej. Tego typu inwestycje w ostatnim czasie zostały zrealizowane w Pruszkowie oraz w Regułach. Również Piastów stawia na P+R. W listopadzie 2017 roku miasto zakończyło inwestycję związaną z budową parkingu przy ul. Hallera, na którą otrzymało ponad 600 tys. zł dofinansowania. Kierowcy mają do dyspozycji 62 miejsca postojowe, z kolei z myślą o rowerach przygotowano wiatę.

Na jednym parkingu Piastów jednak nie poprzestanie. W tym roku magistrat złożył wniosek o dofinansowanie budowy kolejnego centrum przesiadkowego. Zaplanowano przebudowę parkingów w okolicy dworca PKP – przy ul. Dworcowej oraz ul. J. Poniatowskiego. Aplikacja została wysoko oceniona, jednak trafiła na listę rezerwową. Cierpliwość została wreszcie nagrodzona, samorząd województwa mazowieckiego zdecydował o zwiększeniu poziomu alokacji. Wartość dofinansowania to blisko 6,8 mln zł, zaś koszt całego projektu określono na niecałe 8,5 mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Zadanie ma zostać zrealizowane do 31 grudnia 2020 roku.

Warto również zaznaczyć, że Piastów planuje budowę dwóch parkingów P+R. Obiekty zostaną wyposażone w miejsca dla samochodów osobowych i rowerów. Planowana jest budowa schodów i wind, co umożliwi lepszą komunikację peronów z istniejącym wiaduktem.

Inwestycja jest kolejnym działaniem związanym z walką o czyste powietrze. Mniej samochodów na drogach to szansa na redukcję emisji zanieczyszczeń.

Exit mobile version