reklama
Strona główna Aktualności Ponad 500 tysięcy na rondo

Ponad 500 tysięcy na rondo

1

Pruszków wesprze powiat pruszkowski w zakresie budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Komorowskiej i Pogodnej. Miasto przeznaczy na ten cel ponad pół miliona złotych. Planowane jest również wsparcie województwa przy projektowaniu tzw. Paszkowianki.

Podczas ostatniej sesji pruszkowscy radni pochylili się nad kwestią uchwały dotyczącej pomocy finansowej dla powiatu, który w tym roku nosi się z zamiarem modernizacji skrzyżowania ul. Komorowskiej i ul. Pogodnej w Pruszkowie. Inwestycja ma polegać na wybudowaniu ronda z połączeniem z ul. Targową. Miasto wesprze finansowo powiat w realizacji tej inwestycji. Dofinansowanie wyniesie ponad 550 tys. zł. Warto zaznaczyć, że dotacja będzie przyznana w wysokości 30% kosztów prac budowlanych, pomniejszonych o ewentualne pozyskane środki zewnętrzne. Gdyby kwota w wyniku postępowania przetargowego była większa, miasto uzupełni środki do progu 30%. Powiat musi wykorzystać dotację do końca roku, zaś rozliczyć ją do 30 stycznia 2021 roku.

Od wielu lat w regionie mówi się
o budowie Paszkowianki, czyli trasy,
która miałaby usprawnić ruch.

Prowadzona jest dyskusja na temat jej dokładnego przebiegu. Wiadomo, że planowane jest rozpoczęcie kolejnych prac projektowych. W związku z tym podczas ostatniej sesji pruszkowskiej Rady Miasta dyskutowano na temat zabezpieczenia wsparcia finansowego dla województwa mazowieckiego, które zajmie się tą kwestią.

Drugi odcinek Paszkowianki ma być projektowany od skrzyżowania z DW 719 do węzła S8 Paszków. – Odcinek ten połączy projektowany obecnie fragment Paszkowianki od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 719 do węzła autostradowego Pruszków. „Spięcie” Paszkowianką trasy S8 z autostradą A2 stworzy obwodnicę naszego miasta i pozwoli skierować ciężki ruch tranzytowy na jego obrzeża, odciążając drogi miejskie – wyjaśniono w uzasadnieniu uchwały o wsparciu finansowym dla województwa. Radni podjęli deklarację zabezpieczenia w budżecie na 2023 rok środków na dofinansowanie projektu w kwocie 100 tys. zł. Podczas głosowania nie było jednomyślności. 15 radnych opowiedziało się za przyjęciem uchwały, 3 osoby były przeciw, a 4 wstrzymały się od głosu.

1 KOMENTARZ

  1. Dzień dobry.
    Jestem mieszkanką Pruszkowa i chciała bym się dowiedzieć czy w końcu ruszy Paszkowianka?
    Proszę pamiętać że ludzie czekają na wykup działek przez które ma przechodzić obwodnica a Państwo radni się kłócicie jak dzieci???????????? My mieszkańcy jesteśmy zamrożeni tą waszą inwestycją nie możemy sprzedać działek bo nas blokujecie i nie zanosi się na wykup działek przez was.
    Proszę o konkrety co dalej z obwodnicą w innym przypadku będę zmuszona założyć sprawę w Sądzie bo tak nie może być że jestem właścicielką działki której nie można sprzedać przez was i wasze głupie podejście do inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version