Ponad 21 milionów na parkingi

0
220

Michałowice, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Sulejówek i Żyrardów z dofinansowaniem na budowę parkingów Parkuj i Jedź. Samorządy otrzymają 21,6 mln zł na inwestycje.

Od pewnego czasu obserwujemy rozwój infrastruktury w regionie w postaci budowy parkingów. Działanie ma na celu zachęcenie mieszkańców do zostawiania samochodów i korzystania z komunikacji autobusowej czy też pociągów. Jednocześnie realizowane projekty wiążą się z troską o poprawę jakości powietrza i ograniczenia emisji zanieczyszczeń. W tym roku w sąsiedztwie przystanku WKD Reguły i Urzędu Gminy Michałowice powstał Park&Ride dla 114 samochodów. Również w Pruszkowie, w poprzednim roku, pojawiły się dwa parkingi. Ten przy ul. Sienkiewicza liczy blisko 400 miejsc postojowych, zaś przy ul. Waryńskiego – 110.

W regionie szykują się działania związane z budową kolejnych parkingów. Samorządy w ramach projektu, którego liderem jest gmina Michałowice, walczyły o środki zewnętrzne na ten cel. W efekcie pozyskano 21,6 mln zł. 18 listopada w urzędzie marszałkowskim włodarze Michałowic, Pruszkowa, Grodziska, Milanówka, Sulejówka i Żyrardowa podpisali umowę na budowę parkingów Parkuj i Jedź. Całkowity koszt wyniesie 24,3 mln zł.

Gmina Michałowice planuje wykonanie parkingów przy ul. Ceglanej i ul. Kolejowej w Komorowie. W Pruszkowie miałyby się one pojawić przy ul. Pawiej oraz przy ul. Sadowej. Grodzisk Mazowiecki planuje budowę parkingu z 60 miejscami przy ul. Traugutta.

Wspólne starania przyniosły efekt. Teraz czas na dalsze kroki samorządów na drodze do wykonania parkingów. Z pewnością dla kierowców to dobre informacje.