Ponad 2 miliony na remont DW 719

0
1090
Reklama

Szykuje się remont drogi wojewódzkiej nr 719, w ramach którego zmodernizowany zostanie m.in. odcinek od Opaczy Kolonia w stronę Reguł. Łączna wartość inwestycji to ponad 2,3 mln zł.

Droga wojewódzka nr 719 przebiega przez Warszawę oraz powiaty pruszkowski, grodziski i żyrardowski. Każdego dnia przemieszcza się nią tysiące samochodów. Samorząd województwa mazowieckiego zaplanował remont drogi na trzech odcinkach – od miejscowości Opacz Kolonia w kierunku Reguł, w Jaktorowie oraz Walerianach. Prace obejmą wymianę nawierzchni, poprawę odwodnienia, wykonanie poboczy i odtworzenie rowów przydrożnych.

– Planowany remont będzie przeprowadzony w trzech odcinkach – w miejscowości Opacz Kolonia w kierunku Reguł, w Jaktorowie oraz Walerianach. Zdajemy sobie sprawę, że jest to jeden z najbardziej obciążonych odcinków, dlatego prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do nowych zasad organizacji ruchu drogowego podczas remontów. Razem z wykonawcą będziemy się starać zminimalizować utrudnienia. Remont obejmie łącznie około 4 km drogi – tłumaczy Tomasz Lewandowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Z pewnością poprawi się standard drogi na odcinku od Opaczy w kierunku Reguł, ale władze gminy Michałowice liczą na więcej.

– Dobrze, że dzięki pieniądzom samorządu poprawi się nawierzchnia. Ale czekamy na więcej, drogi samorządzie województwa i Zarządzie Dróg Miejskich – podkreśla wójt Michałowic Małgorzata Pachecka. – Bo remontem nie zostanie objęte skrzyżowanie Al. Jerozolimskie/ul. Ryżowa. To trudne skrzyżowanie. Z częstymi wypadkami, także śmiertelnymi. Projekt przebudowy skrzyżowania jest już od kilku lat w ZDM. Potrzebna jest co najmniej lepsza organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu – dodaje.

Reklama

Czytaj również: Wzdłuż Raszynki powstaje trasa rowerowa

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj