reklama

Pompuj i jedź

0
wizualizacja: UM Podkowa Leśna

Samorząd Podkowy Leśnej ogłosił przetarg na budowę pumptracku.

Pumptrack to specjalnie skonstruowany tor, dzięki któremu można łączyć jazdę na rowerze lub rolkach z wszechstronnym treningiem. Zbudowany z szybkich zakrętów i muld, pozwala ćwiczyć nie tylko kondycję, ale też refleks i zmysł równowagi. Pierwsze pumptracki powstawały w Stanach Zjednoczonych i Australii, teraz zyskują coraz większą popularność również nad Wisłą.

– Ogłosiliśmy przetarg na budowę toru rowerowego typu „pumptrack”. Jeżeli wyłonimy wykonawcę i pogoda pozwoli, to jeszcze w tym roku miłośnicy rowerowych akrobacji będą mogli cieszyć się z realizacji. Tor powstanie na ul. Brwinowskiej, przy wyjeździe z Podkowy – poinformował burmistrz Artur Tusiński na swoim profilu facebookowym.

Pumptrack, na którego budowę ogłoszono przetarg, będzie elementem większego kompleksu. Docelowo przy ul. Brwinowskiej ma powstać jeszcze jeden, mniejszy tor przeznaczony dla dzieci w wieku 3-6 lat. Planowany jest również skilltrack – tor z rampami i belkami balansowymi. Całość ma być otoczona zieloną przestrzenią rekreacyjną. Planowany obecnie tor ma mieć 150 m długości i 1,8 m szerokości warstwy jezdnej.

Oferty w postępowaniu można składać do 23 października, a koniec prac jest przewidziany na drugą połowę grudnia 2019 r. Budowa całego kompleksu będzie podzielona na etapy, na które będą ogłaszane odrębne przetargi, trudno więc na razie przewidywać termin oddania do użytku wszystkich obiektów.

Exit mobile version