Pomoc psychologiczna w dobie koronawirusa

0
195
Reklama

Pandemia koronawirusa rodzi w nas stres i niepokój. W wielu przypadkach cenne może okazać się wsparcie psychologiczne, które zapewniają: Zespół Ośrodków Wsparcia w Piastowie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pruszkowie i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie.

Z pewnością wiele osób zadaje sobie pytania o przyszłość. Pandemia koronawirusa wywołuje w nas niepokój, niepewność i liczne obawy. Pojawiają się problemy w relacjach z najbliższymi, trudności wychowawcze, a także zawodowe. Cennym wsparciem może być pomoc psychologiczna.

Mieszkańcy powiatu pruszkowskiego mogą skorzystać z oferty Zespołu Ośrodków Wsparcia w Piastowie. Instytucja zapewnia bezpłatną pomoc psychologiczną, pedagogiczną, terapeutyczną, psychiatryczną, prawną i socjalną. Aby skorzystać ze wsparcia, należy zapisać się pod numerem telefonu: 22 753 45 56 bądź mailowo: . ZOW działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00. Psycholog i prawnik pełnią dyżury również w weekendy, święta i dni powszednie od 20.00 do 8.00.

Wsparcie dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli doświadczających trudności w związku z pandemią zapewnia Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pruszkowie. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 dostępny jest telefon wsparcia – 22 758 68 29.

Z kolei Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie gwarantuje telefoniczną pomoc psychologiczną i pedagogiczną. W przypadku obniżonego nastroju, uczucia lęku, stresu, obniżonej motywacji, problemów z zachowaniami dzieci warto skorzystać ze wsparcia. Telefony: 535 560 566 i 22 738 15 04. Dyżury odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 9.00-15.00.

Reklama

Czytaj również: Większy plac zabaw

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj