Pomoc finansowa dla szpitala

0
389
Reklama

Powiat pruszkowski i gmina Brwinów przekazały Szpitalowi Powiatowemu w Pruszkowie 200 tys. zł. Wsparcie uzyskały również służby angażujące się w walkę z epidemią koronawirusa oraz Dom Pomocy Społecznej w Czubinie.

Walka o zdrowie i życie ludzkie w szpitalach toczy się każdego dnia. Lekarze i pielęgniarki, często wycieńczeni, dokładają wszelkich starań, aby ratować pacjentów. W pomoc angażują się również strażacy, policjanci, pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznych. Nie brakuje również wolontariuszy, którzy niosą pomoc. Akcje szycia maseczek, robienia zakupów, zbiórek finansowych na potrzebny sprzęt do szpitali – to niezwykle cenne inicjatywy.

Zarząd powiatu pruszkowskiego zdecydował o przekazaniu 100 tys. zł szpitalowi na Wrzesinie na zakup respiratora medycznego oraz środków ochrony osobistej. Taką samą kwotę przeznaczyły władze gminy Brwinów. Warto również wspomnieć, że kolejne 100 tys. zł zostanie przekazane na zakup środków ochronnych i dezynfekcyjnych dla powiatowych służb – policji, straży pożarnej oraz stacji saniatarno-epidemiologicznej. Gmina Brwinów zdecydowała o wsparciu w wysokości 20 tys. zł dla Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. 5 tys. zł trafi do Domu Pomocy Społecznej w Czubinie na zakup odzieży ochronnej.

– Liczymy na to, że przekazane środki finansowe w istotny sposób poprawią bezpieczeństwo pracowników szpitala. W okresie rosnącego zagrożenia związanego z szerzeniem się koronowirusa wzmacnianie bezpieczeństwa Szpitala Powiatowego w Pruszkowie, osób w nim zatrudnionych oraz pacjentów, jest dla władz powiatu zadaniem priorytetowym – zaznacza starostwa pruszkowski Krzysztof Rymuza, który podziękował za wsparcie gminie Brwinów i burmistrzowi Arkadiuszowi Kosińskiemu.

Reklama

Warto wspomnieć, że 17 kwietnia do pruszkowskiego szpitala trafił ozonator, którego używa się do zatrzymywania rozwoju i pozbywania się bakterii. Na ręce starosty Krzysztofa Rymuzy oraz dyrekcji placówki sprzęt przekazali: lokalny darczyńca Waldemar Gajewski, radny powiatowy Rafał Sieradzki oraz członek zarządu powiatu Grzegorz Kamiński.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj