Pomoc finansowa dla powiatu przemyskiego

0
43

Radni powiatu pruszkowskiego zdecydowali o przekazaniu pomocy finansowej powiatowi przemyskiemu, który dotkliwie ucierpiał w wyniku nawałnic. Wsparcie wynosi 50 tysięcy złotych.

Żywioł potrafi dokonać ogromnych zniszczeń. Niejednokrotnie podczas burz i silnych wiatrów pojawiają się szkody w postaci zalanych ulic i piwnic czy zerwanych dachów. Odbudowa oraz poprawa infrastruktury wymaga czasu i środków finansowych. Podczas XXIV sesji radni powiatu pruszkowskiego zajęli się kwestią pomocy finansowej dla powiatu przemyskiego.

– W drugiej połowie czerwca przez teren powiatu przemyskiego przeszły gwałtowne burze z silnym wiatrem, co spowodowało powodzie oraz osuwiska. Ta sytuacja spowodowała bardzo duże straty w infrastrukturze szacowane około 16,5 miliona złotych – przedstawiał Waldemar Pielat, kierownik zespołu zarządzania kryzysowego powiatu pruszkowskiego.

W zaistniałej sytuacji powiat przemyski wystąpił o wsparcie. Każda forma pomocy jest istotna.

–  Budżet powiatu przemyskiego zdecydowanie nie jest i nie mógł być przygotowany na realizację i odbudowę tejże infrastruktury. Dlatego też poprzez Związek Powiatów Polskich powiat wystąpił do innych samorządów o wsparcie finansowe w remoncie i odbudowie infrastruktury powiatowej – wyjaśniał Waldemar Pielat.

Zarząd powiatu pruszkowskiego wystąpił z inicjatywą przekazania pomocy w wysokości 50 tys. zł. Podczas sesji 25 radnych poparło uchwałę.

Czytaj również: Chcą zerwać rozmowy z CPK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię