reklama
Strona główna Aktualności Policyjne spotkania

Policyjne spotkania

0
Fot. KPP Pruszków

Uwrażliwienie młodzieży na sprawy związane z odpowiedzialnością prawną, bezpieczeństwem w sieci oraz zachowaniem w sytuacjach zagrożenia – to główne punkty spotkań policji z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie. Z kolei w Piastowie odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa.

 Policja prowadzi działania profilaktyczne i edukacyjne, aby trafić z przekazem do jak najszerszego grona odbiorców. Spotkania w szkołach mają uwrażliwić uczniów na zagrożenia, których mogą paść ofiarami. Przez cały tydzień funkcjonariusze prowadzili zajęcia w placówce przy ul. Jasnej w Pruszkowie. Uczniowie klas IV-VIII zyskali wiedzę na temat zagrożeń w Internecie. W obecnych czasach młodzież niemal nieustannie korzysta z sieci, w której roi się od niebezpieczeństw. Policjanci wskazali na kwestie związane z cyberprzemocą oraz właściwe zachowanie w przypadku, gdy młodzi ludzie padną jej ofiarami.

 

Podczas zajęć z funkcjonariuszami uczniowie zyskali wiedzę z zakresu odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz zagrożeń związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych. Czasami ciekawość bądź chęć spróbować tzw. dopalaczy bądź innych specyfików może mieć poważne konsekwencje. Policjanci uczulali również młodzież na sytuacje, które niosą ryzyko wejścia w konflikt z prawem. Co ważne, od 13. roku życia każdy ponosi odpowiedzialność prawną za czyny.

Debata o bezpieczeństwie

Z kolei 29 listopada w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Piastowie odbyła się debata na temat bezpieczeństwa. Policjanci przedstawiali sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda. Omówiono również dane statystyczne dotyczące zdarzeń drogowych oraz kwestie związane z najbardziej uciążliwymi społecznie przestępstwami.

Exit mobile version