Policjanci zorganizowali zbiórkę żywności

0
359
Reklama

Policja nie tylko czuwa nad bezpieczeństwem, ale włącza się w pomoc w walce z koronawirusem. Pruszkowscy dzielnicowi zorganizowali zbiórkę żywności dla jednego z lokali, który przygotowuje posiłki dla seniorów oraz służb.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że zmieniło się życie społeczne. Edukacja odbywa się online, wiele osób pracuje zdalnie, inni przebywają na kwarantannie. Wprowadzono również liczne ograniczenia oraz nakazy. W obecnej sytuacji ważna jest gotowość do niesienia pomocy. Popularne są akcje szycia maseczek, a także robienia zakupów i przygotowywania posiłków dla osób samotnych oraz seniorów i służb medycznych.

Dzielnicowi z Pruszkowa, z inicjatywy st. sierż. Katarzyny Tomaszewskiej, zorganizowali zbiórkę żywności dla lokalu Bistro Nova. Restauracja przygotowuje posiłki dla osób samotnych, seniorów i służb zaangażowanych w walkę z koronawirusem. W zbiórkę włączyli się funkcjonariusze i pracownicy cywilni pruszkowskiej komendy. Dzięki ich wsparciu udało się pozyskać produkty, które przekazano do restauracji celem przygotowania posiłków.

Należy również wspomnieć, że Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie otrzymała od powiatu pruszkowskiego potrzebne w codziennej pracy środki ochrony osobistej. Do funkcjonariuszy trafiło: 100 kombinezonów ochronnych, 90 regulowanych przyłbic, 1000 rękawic, termometr bezdotykowy oraz 60 pojemników zraszających na płyn do dezynfekcji.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj