Połączą Piastowską i Dolną

0
202

Jesienią powinien być gotowy łącznik ulic Piastowskiej i Dolnej w Pruszkowie. Władze miasta szukają wykonawcy zadania.

W budżecie Pruszkowa na 2020 rok nie brakuje działań związanych z budową i modernizacją dróg. Na ten cel przygotowano ponad 47 mln zł. Wśród zadań znalazła się również budowa nowej drogi gminnej 2 – KUZ łączącej ulicę Piastowską z ulicą Dolną. Bez wątpienia ucieszyło to mieszkańców dzielnicy Malichy. O konieczności budowy łącznika, który ułatwiłby komunikację, mówi się od dawna.

Obecnie wyjazd z Malich w kierunku centrum miasta oraz Warszawy jest kłopotliwy. Warunki są dalekie od komfortowych. Warto wspomnieć, że jedna z dróg prowadzi przez… pola. W końcu pojawiła się nadzieja, że sytuacja ulegnie poprawie. Zapis w budżecie to jedno, ale pruszkowski magistrat wykonał kolejny krok – ogłosił przetarg na budowę nowej drogi gminnej. Urząd czeka na oferty potencjalnych wykonawców, a następnie będzie analizował złożone dokumenty. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w marcu powinniśmy poznać firmę odpowiedzialną za realizację zadania.

W ramach inwestycji miasto zaplanowano budowę ulicy o nawierzchni asfaltowej. Uwzględniono konieczność wykonania niezbędnej infrastruktury w postaci kanalizacji deszczowej i sanitarnej, a także wodociągu oraz usunięcia kolizji istniejących sieci średniego i niskiego napięcia. Warto wspomnieć o budowie i odtworzeniu nawierzchni ulicy Wiejskiej. Prace obejmą również wykonanie oświetlenia ulicznego oraz przebudowę sygnalizacji świetlnej. – Po wielu latach mieszkańcy Malich będą mieli możliwość swobodnego wyjazdu w kierunku Pruszkowa, Piastowa i Warszawy. Inwestycja będzie realizowana w tym roku przy wsparciu środków rządowych – zapowiada Konrad Sipiera, zastępca prezydenta Pruszkowa.

Bez wątpienia to niezwykle istotna inwestycja dla ładu komunikacyjnego Malich. Miasto liczy, że roboty drogowe uda się zakończyć w czwartym kwartale br.