reklama
Strona główna Sport Pogoń szykuje się do II-ligowych rozgrywek

Pogoń szykuje się do II-ligowych rozgrywek

0
sport, II liga, Pogoń, futbol, piłka nożna, Przyrowski, Strzałkowski, Domaniecki, Broniarek, Grodzisk Mazowiecki, Przegląd Regionalny
Fot. Pogoń Grodzisk Mazowiecki/Facebook

Historyczny awans grodziskiego zespołu niesie ze sobą konieczność zmian. Pogoń szykuje się do II-ligowych rozgrywek i dostosowuje infrastrukturę do wymagań obowiązujących na tym szczeblu rozgrywek.

W 38. kolejce podopieczni Krzysztofa Chrobaka rozbili Legię II Warszawa 5:0. Strzelanie rozpoczęli już w 1. minucie, kiedy do siatki rywali trafił Bartłomiej Urbański. Kolejne bramki zdobywali: Michał Gładysz, dwie Michał Strzałkowski i Michał Wrzesiński. Było to idealne podsumowanie pięknych rozgrywek w wykonaniu Pogoni.

Grodziszczanie awansowali do II ligi. W minionym sezonie Pogoń zgromadziła 77 punktów. Zespół z Grodziska wygrał 25 spotkań, 2 zremisował i 8 przegrał. Zdobył 84 bramki, tracąc 37.

Teraz przed Pogonią kolejne wyzwania. Zespół musi dostosować się do wymagań II ligi, a więc trzeba działać. W Grodzisku praca wre. Nowa trybuna na 200 miejsc, tablice informacyjne oraz oznaczenia na trybunach. Pogoń planuje kolejne prace obejmujące montaż fotelików na trybunie otwartej oraz dodatkowego rzędu na krytej. Pojawi się miejsce dla prasy oraz boksy kasowe, trwają prace nad rozszerzeniem systemu monitoringu. W klubie liczą, że wszystko uda się zrealizować na początku lipca.

Zmiany kadrowe

Działania na polu infrastrukturalnym to jedno, druga płaszczyzna to sprawy kadrowe. Czas na pożegnania z zespołem. W przyszłym sezonie w Pogoni nie zagra Michał Strzałkowski. Napastnik trafił do Grodziska w 2015 roku. Strzałkowski zaliczył w Pogoni 116 spotkań, w których zdobył blisko 80 bramek.

Z drużyną żegna się również Bartosz Broniarek, który przenosi się do Unii Skierniewice. W kolejnym sezonie w barwach Pogoni nie zobaczymy: Macieja Chojnackiego, Roberta Żolika, Jakuba Zborowskiego i Patryka Czechowskiego.

Z funkcji trenera bramkarzy odchodzi Piotr Domaniecki. Jego miejsce zajmie Sebastian Przyrowski, który obowiązki szkoleniowe będzie łączył z zawodniczymi.

W grodziskim zespole nadal będzie grał Jean Franco. Napastnik w minionym sezonie zdobył 10 bramek w 16 meczach. Franco przedłużył umowę o dwa lata.

Czytaj również: Spore zainteresowanie budową wiaduktu łączącego ul. Grunwaldzką z ul. Warszawską 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version