Podziel się posiłkiem z bezdomnymi

0
164

Święta to czas radości i spotkań z bliskimi, ale wokół nas nie brakuje osób, które potrzebują pomocy. W tym szczególnym czasie pamiętajmy o nich. 26 grudnia w Piastowie odbędzie się akcja „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi”.

Przed świętami oblegamy sklepy w poszukiwaniu prezentów i jedzenia. W domu poświęcamy czas na przygotowanie pierogów, barszczu, ryb, ciast czy innych smakołyków. Chcemy zasiąść do wigilijnego stołu i spędzić święta w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Bez wątpienia to wyjątkowy czas, ale praktyka pokazuje, że często przygotowujemy zbyt wiele jedzenia. Warto się więc nim podzielić.

26 grudnia w Piastowie odbędzie się akcja „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi”. Marnowanie jedzenia nie jest najlepszym rozwiązaniem. Warto się podzielić z tymi, którzy go potrzebują. Wystarczy przygotować potrawy, zapakować je i 26 grudnia o godz. 20.00 stawić się pod Miejskim Ośrodkiem Kultury w Piastowie. Tam będą czekali wolontariusze i organizatorzy akcji. Na pewno każdy ich dostrzeże, ponieważ będą mieć ze sobą transparent. Należy się spieszyć, bo zbiórka będzie trwała do 20.15. Zebrane produkty zostaną zapakowane do samochodu i trafią do jadłodajni dla bezdomnych.