Podziękowanie dla komendanta Komendy Powiatowej PSP Dariusza Drzewieckiego

0
301

Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie Dariusz Drzewiecki przeszedł na emeryturę. Przedstawiciele powiatu podziękowali mu za lata pracy na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Strażaków cenimy za poświęcenie, gotowość niesienia pomocy w najtrudniejszych sytuacjach i ratowanie zdrowia oraz życia drugiemu człowiekowi. Ich rola w społeczeństwie jest niezwykle ważna. W każdej jednostce jest człowiek, który odpowiada za ład i porządek – komendant. Od 2005 roku w pruszkowskiej straży pożarnej tę rolę pełnił Dariusz Drzewiecki, który teraz postanowił przejść na emeryturę. Służbę rozpoczął w 1997 roku.

Przez lata Dariusz Drzewiecki zdobył ogromne doświadczenie i autorytet wśród podwładnych. Jego dokonania zostały docenione licznymi odznaczeniami i wyróżnieniami. Drzewiecki otrzymał m.in. złoty krzyż zasługi, srebrny krzyż zasługi, złoty znak związku OSP RP, brązowy medal za zasługi dla policji czy też złoty medal za długoletnią służbę.

26 maja odbyła się uroczystość, podczas której przedstawiciele powiatu, w tym starosta Krzysztof Rymuza, złożyli podziękowania starszemu brygadierowi Dariuszowi Drzewieckiemu za wieloletnią pracę na rzecz ratowania życia. Podkreślano ogromny wkład komendanta w zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa na terenie powiatu. Władze samorządu zwróciły również uwagę na harmonijną współpracę, która zaowocowała zakupem nowoczesnego sprzętu bojowego, wyposażenia strażaków oraz wybudowaniem nowej siedziby straży w Pruszkowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj