Podziękowania dla powiatu

0
141
Reklama

Powiat Pruszkowski przekazał 50 tysięcy złotych na pomoc w usunięciu szkód wywołanych powodzią dla powiatu przemyskiego. Samorządowcy podziękowali za akt solidarności.

W czerwcu 2020 roku powiat przemyski doświadczył gwałtownych burz i silnych wiatrów. Żywioł wyrządził wiele szkód, a straty w infrastrukturze szacowano na ponad 16 milionów złotych. Władze starostwa w Przemyślu wystąpiły z apelem o wsparcie w trudnej sytuacji. Na prośbę odpowiedział Powiat Pruszkowski. Jesienią radni podjęli uchwałę o wsparciu przemyskiego samorządu kwotą 50 tysięcy złotych.

W zaistniałej sytuacji każda pomoc jest cenna. Zebrane środki pozwoliły częściowo naprawić skutki powodzi i nawałnic na terenie powiatu przemyskiego. Władze tamtejszego samorządu skierowały podziękowania do starosty pruszkowskiego Krzysztofa Rymuzy. – Finansowa pomoc, jaką otrzymaliśmy od państwa samorządu, przywraca wiarę w solidarność i jedność, tak bardzo potrzebną we wzajemnym budowaniu wspólnoty narodowej. Cieszymy się, że solidarność samorządowa to nie utarty slogan, ale realna pomoc i wsparcie, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni – czytamy w piśmie podpisanym przez starostę Jana Pączka i przewodniczącego Rady Powiatu Przemyskiego Wojciecha Bobowskiego.

Czytaj także: Ułatwienie dla niesłyszących w starostwie

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj