Podsumowali realizację projektu „Pruszków – poznasz, polubisz”

0
164
Reklama

Edukacja regionalna w pruszkowskich przedszkolach. Przyszedł czas na podsumowanie realizacji projektu „Pruszków – poznasz, polubisz”.

Od najmłodszych lat staramy się wyjaśniać dzieciom rzeczywistość. Ważne jest także przekazywanie wiedzy na temat miejsca zamieszkania, ojczyzny, budowanie poczucia przynależności. W Pruszkowie realizowany był między przedszkolny projekt z zakresu edukacji regionalnej „Pruszków poznasz – polubisz”. Przedsięwzięcie wystartowało w październiku 2020 roku.

W ramach projektu odbywały się zajęcia, których celem było zapoznanie najmłodszych z historią Pruszkowa i wyjątkowymi miejscami w mieście. Jednym z celów była edukacja regionalna i odkrycie piękna małej ojczyzny, drugim integracja społeczności przedszkolnych. W ramach projektu odbywały się wycieczki, obserwacje, prezentacje, zabawy plastyczne i muzyczne, konkursy oraz wystawy.

Czytaj także: Majaland – nowy park rozrywki pod Warszawą. Kiedy otwarcie?

Pod koniec miała miejsce uroczystość podsumowania projektu „Pruszków-poznasz, polubisz”. O oprawę artystyczną zadbali najmłodsi, prezentując występ pt. „Bo przedszkole uczy, bawi nas”. Podczas wydarzenia ogłoszono wyniki konkursu plastyczno-technicznego “Co lubię w moim mieście?”. Przyznano dwa pierwsze miejsca: Iza Maciak z Przedszkola Miejskiego nr 5 i Lena Skroban z Przedszkola Miejskiego nr 11.

Z pewnością dla przedszkolaków i nauczycieli było to cenne doświadczenie. – Mimo, że większa część projektu przebiegała w okresie obostrzeń pandemicznych, wspólne zaangażowanie przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli pozwoliło w 120% zrealizować cele projektu! Serdeczne podziękowania dla dyrektorów pruszkowskich przedszkoli i koordynatorów projektu za wkład pracy jaki włożyli w to, aby najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mogli poznawać i doceniać walory naszej małej ojczyzny – przekazuje Beata Czyżewska, zastępca prezydenta miasta Pruszkowa.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj