reklama
Strona główna Aktualności Akt. Nadarzyn Podpisano porozumienie w sprawie budowy ścieżki z Nadarzyna do Otrębus

Podpisano porozumienie w sprawie budowy ścieżki z Nadarzyna do Otrębus

0
Adam Struzik, Nadarzyn, Brwinów, Dariusz Zwoliński, Arkadiusz Kosiński, ścieżka rowerowa, DW720, Przegląd Regionalny
Fot. Dariusz Zwoliński Facebook

Ważny krok w stronę budowy ścieżki wzdłuż drogi wojewódzkiej DW720 z Nadarzyna do Otrębus. Samorządowcy podpisali porozumienie dotyczące wykonania ciągu.

W 2019 roku włodarze Nadarzyna, Brwinowa i Podkowy Leśnej rozpoczęli rozmowy na temat budowy ścieżki wzdłuż DW720. Kwestia ta była również dyskutowana z Nadleśnictwem Chojnów. Z powodu braku odpowiedniej szerokości pasa drogowego ciąg musiał przebiegać po gruntach nadleśnictwa. Wsparcie dla inicjatywy wykazał marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Po rozmowach z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, Nadarzyn, Brwinów i Podkowa rozpoczęły pracę na koncepcją budowy ścieżki.

4 września wykonano ważny krok. W urzędzie gminy Nadarzyn wójt Dariusz Zwoliński i burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński podpisali porozumienie o współpracy z MZDW. W spotkaniu wziął udział marszałek Struzik.

– W wyniku podpisanego porozumienia gminy Nadarzyn i Brwinów wykonają projekt tej inwestycji, łączna wartość to ponad 360 tysięcy złotych, i przekażą go do MZDW, które zrealizuje inwestycję wraz z niezbędnymi wykupami ziemi pod budowę ścieżki i ronda. Gminy dodatkowo zapłacą za budowę oświetlenia ścieżki i będą ją utrzymywały na swoim terenie – informuje wójt Nadarzyna Dariusz Zwoliński.

Kiedy efekty?

– Realizacja zadania nastąpi po wykonaniu dokumentacji projektowej i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, co najszybciej może nastąpić dopiero w 2023 roku – podaje Dariusz Zwoliński.

Czytaj również: Nadarzyn walczy z zaśmiecaniem przestrzeni publicznej

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version