reklama
Strona główna Aktualności Akt. Michałowice Podpisanie umowy na „Parkuj i Jedź”

Podpisanie umowy na „Parkuj i Jedź”

0
Fot. Małgorzata Pachecka Facebook

Gmina Michałowice podpisała umowę na projekt i budowę „Parkuj i Jedź” przy ul. Ceglanej w Komorowie. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2021 roku.

Powstawanie parkingów przy stacjach kolejowych bądź przystankach autobusowych pozwala mieszkańcom zostawić samochód i przesiąść się do komunikacji publicznej. W ten sposób zmniejsza się emisja zanieczyszczeń do środowiska. Ponadto, dla wielu osób jest to wygodny sposób transportu, który pozwala sprawnie dotrzeć do pracy bez konieczności tracenia czasu w korkach. W gminie Michałowice powstanie kolejny „Parkuj i Jedź”. Władze samorządu podpisały umowę na parking, który zostanie zlokalizowany przy ul. Ceglanej w Komorowie.
Inwestycja ma zostać zrealizowana do czerwca 2021 roku. – Cieszymy się, że umiemy się porozumieć z partnerami (WKD) oraz wykonawcami, którzy rozumieją potrzeby gminy.
Zachowamy to co możliwe tzn. fragment starego, brukowanego peronu, a jednocześnie powstanie miejsce nowoczesne.  Będzie to także miejsce dostępne ogólnie – dla pasażerów i mieszkańców korzystających z okolicznych sklepów – prezentuje Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.
Warto wspomnieć, że „Parkuj i Jedź” ma być gotowe w połowie przyszłego roku, ale wykonawca zobowiązany jest zrealizować projekt do grudnia br.

Czytaj również: Przebudowa ul. Lecha

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version