reklama
Strona główna Aktualności Akt. Podkowa Leśna Podkowa Leśna wygrała 100 tys. złotych w konkursie szczepionkowym

Podkowa Leśna wygrała 100 tys. złotych w konkursie szczepionkowym

0
wyszczepialność, szczepionka, covid-19, covid, koronawirus, szzczepimysie, szczepimy się,
fot. Steven Cornfield/Unsplash

Podkowa Leśna ma już 68,1 proc. w pełni zaszczepionych osób. Wygrane pieniądze gmina ma zamiar przeznaczyć na rehabilitacje, która pomoże mieszkańcom w walce ze skutkami koronawirusa.

Przekroczenie magicznej granicy 67 proc. oznacza, że gmina dostaje nagrodę w konkursie Gmina na Medal #SzczepimySię organizowanym przez rząd. Obecnie na trzecim miejscu znajduje się Warszawa z wynikiem powyżej 66 proc. Na piątym miejscu uplasował się Raszyn z wynikiem 65,9 proc.

– Lista została opublikowana 30 sierpnia, a w zeszłym tygodniu otrzymaliśmy już pieniądze – potwierdza burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński. – To zasługa głównie mieszkańców i ich dbałości o profilaktykę – dodaje.

Jak podaje burmistrz podkowy, jedną dawką zaszczepionych jest ponad 70 proc. mieszkańców gminy.

Pieniądze na ochronę

– 100 tysięcy na pewno częściowo wydamy na program rehabilitacji dla dzieci w szkołach. Dlatego, że przez dwa lata miały utrudniony dostęp do zajęć ruchowych. Do tego wsparcie psychologiczne przy powrocie do szkoły. Dalej: program wiązany z ewentualną rehabilitacją skutków postcovidowych, ponieważ jest to duży problem. Plus wsparcie psychologiczne zorganizujemy w szerszej akcji – wymienia Tusiński – Po wysypie problemów społecznych na linii stosunki sąsiedzkie widzimy, że nam te wszystkie lockdowny, siedzenie w domu i alienacja trochę zaszkodziły – dodaje.

Czytaj również: Podkowa Leśna wciąż liderem wyszczepialności

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version