Podkowa Leśna wciąż liderem wyszczepialności

0
125
Reklama

W ogólnopolskim rankingu odporności gmin wciąż prowadzi Podkowa Leśna. Dobrze radzą sobie także gminy Raszyn i Michałowice.

Od kilku miesięcy trwają rządowe konkursy na najwyższy odsetek wyszczepionych mieszkańców. W pierwszym z nich – „Gmina na medal #SzczepimySie” – pierwsze 500 gmin, które osiągną poziom zaszczepienia minimum 67%, otrzyma 100 tys. zł. Konkurs będzie trwał do wyczerpania puli. Jeśli mniej niż 500 gmin osiągnie pułap 67%, rywalizacja zakończy się 31 grudnia 2021 r.

Drugi konkurs – „Najbardziej Odporna Gmina” – jest podzielony na dwa elementy. Pierwszy z nich podzielono na trzy kategorie demograficzne: gminy do 30 tys. mieszkańców, od 30 do 100 tys. mieszkańców i powyżej 100 tys. mieszkańców. We wszystkich trzech kategoriach zwycięskie gminy otrzymają milion złotych. Co istotne, laureatami mogą zostać tylko gminy, które przekroczą 50% wyszczepialności. W drugiej części konkursu do wygrania będą 2 miliony złotych. Nagroda trafi do gminy, która osiągnie najwyższy odsetek wyszczepionych mieszkańców. Tu już nie obowiązuje podział demograficzny; w tym etapie biorą udział wszystkie gminy. W przypadku tego etapu również musi zostać przekroczony próg 50%. Oba elementy konkursu potrwają do 31 października.

W obu rywalizacjach prym wiedzie Podkowa Leśna, gdzie dotychczas w pełni zaszczepiło się już 65,2% mieszkańców. Jeśli uda się utrzymać ten trend, miasto-ogród może więc otrzymać ponad 3 miliony złotych.

A jak radzą sobie inne gminy z naszego regionu? Dobrze wypada gmina Raszyn, gdzie dotychczas w pełni zaszczepiło się 62,4% mieszkańców. Niewiele gorzej wypadają Michałowice, gdzie ten odsetek wynosi aktualnie 61,7%. W pierwszej pięćdziesiątce ogólnopolskiego rankingu znajdziemy też Piastów (58,7%), Pruszków (57,5%), Brwinów (56,8%) i Nadarzyn (55,4%). Najgorzej wygląda sytuacja w gminach Żabia Wola, Jaktorów i Baranów, w których nie osiągnięto jeszcze progu 50% wyszczepialności. Wyniki tych gmin to odpowiednio 48,2%, 44,1% i 43,5%.

Reklama

Czytaj również: Podkowa Leśna ma nowe logo

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj