Podkowa Leśna ma nowe logo

0
165
Reklama

Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich rozstrzygnęło konkurs na logo „Stworzono w Podkowie Leśnej”. Zwycięską grafiką będą teraz znakowane dzieła lokalnych artystów i rzemieślników.

Konkurs ogłoszono pod koniec maja. Celem było stworzenie logotypu, który będzie służył jako oficjalna identyfikacja graficzna wyrobów i produktów wykonanych przez podkowiańskich twórców. Znakowane w ten sposób dzieła będą promować nie tylko autorów, ale też samą Podkowę Leśną.

Konkurs miał charakter otwarty, każdy mógł przysłać zaprojektowany przez siebie logotyp. Prace można było przesyłać do końca czerwca. Następnie komisja oceniła zgłoszenia. – Na Konkurs wpłynęły 22 prace konkursowe. Do oceny zgłoszonych prac powołana została Komisja Konkursowa,  w skład której weszli eksperci w dziedzinie sztuk plastycznych i identyfikacji wizualnej,  przedstawiciele CKIO i Urzędu Miasta Podkowa Leśna – informuje Centrum.

W konkursie wzięli udział autorzy z całej Polski. Jurorom najbardziej przypadła do gustu propozycja Marty Krzyszkowskiej-Gierych z Warszawy. Zaprojektowany przez nią logotyp kształtem przypomina odcisk palca, w który wpisana jest podkowa. Znak okala napis „Stworzono w Podkowie Leśnej„. Logo jest proste, a jednocześnie estetyczne. Komisja jednogłośnie przyznała pracy maksymalną ilość punktów.

Autorka zwycięskiego logotypu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł, a jej projekt będzie umieszczany na dziełach, które wyjdą spod palców podkowiańskich rzemieślników.

Reklama
podkowa leśna, logo, konkurs, stworzono w podkowie lesnej, nagroda pieniężna
fot. CKiIO Podkowa Leśna

Czytaj również: Pruszków z nowym logo

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj