Pociągiem Intercity bez limitów

0
97
Reklama

PKP Intercity poinformowało o zniesieniu limitów pasażerów w pociągach. Będą jednak obowiązywać wyjątki.

Jak informuje spółka PKP Intercity, od 26 czerwca znikną limity zajętości miejsc. Oznacza to, że w składach wagonowych przewoźnika będzie można podróżować bez rezerwacji miejsca siedzącego.

Zniesienie limitów nie będzie jednak obowiązywać na wszystkich liniach. Rezerwacja miejsc będzie bowiem utrzymana dla kursów realizowanych przez pociągi Pendolino, Flirt i Dart, a także w spalinowych zespołach trakcyjnych. – Ze względu na swoją konstrukcję nowoczesne składy zespolone nie mogą być wydłużane, tak jak w przypadku składów zestawionych z wagonów, dlatego ścisła kontrola poziomu zajętości miejsc w EZT i SZT służy bezpieczeństwu i komfortowi podróżowania tymi pociągami – czytamy w komunikacie spółki. Oznacza to, że wciąż musimy zarezerwować miejsce siedzące na przejazd Intercity m.in. do Krakowa, Wrocławia, Poznania czy Trójmiasta. Obowiązkową rezerwacją objętych jest również kilka pociągów TLK: „Bieszczady” i „Wetlina” (oba kursujące na relacji Kraków Główny – Zagórz), oraz „Połoniny” (Kraków Główny – Łupków). Warto o tym pamiętać, jeśli w wakacje planujemy wypad w Bieszczady.

Dotyczy to także pociągów Intercity zatrzymujących się w Grodzisku Mazowieckim. Chodzi o IC „Warmia” relacji Kraków – Olsztyn, IC „Łokietek” kursujący na trasie Warszawa – Kraków i IC „Asnyk” (Warszawa – Wrocław).

Pełna lista połączeń, na których wciąż musimy zarezerwować miejscówkę siedzącą, dostępna jest tutaj.

Reklama

Czytaj również: Bitwa o rejestracje dla rowerów

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj