Pociągi z nowym rozkładem

0
136
Reklama

Od najbliższej niedzieli pasażerów kolei czekają zmiany w rozkładach. Część pociągów wraca po wakacyjnej przerwie. Mogą za to pojawić się problemy z dotarciem pociągiem na lotnisko.

Tradycyjnie już na przełomie sierpnia i września Koleje Mazowieckie wprowadzają modyfikacje rozkładów jazdy. W związku z końcem lata wzrasta wówczas obłożenie w pociągach, którymi pasażerowie podróżują do szkół i biur. Wracają zatem kursy zawieszone na okres wakacji.

W tym roku jednak zmian będzie więcej. Ma to związek z trwającą przebudową dworca Warszawa Zachodnia, która właśnie weszła w kolejny etap. Przewoźnik musi przeorganizować ruch w obrębie remontowanego dworca. Najwięcej utrudnień czeka nas w porach wieczornych i nocnych. W tym czasie część pociągów będzie kursować na skróconej lub zmienionej trasie. W pierwszym tygodniu października można spodziewać się także utrudnień na dalekobieżnej linii średnicowej. Część składów będzie wówczas kursować na skróconej relacji.

Pojawią się również trudności z dotarciem na lotnisko Chopina. „Lotniskowy” pociąg, kursujący między Okęciem i Modlinem, będzie dojeżdżał tylko do Dworca Centralnego. Jeśli więc musimy dostać się na terminal, czeka nas przesiadka w autobus (dojeżdżają tu linie 148, 175, 188,331 oraz nocny N32).

Zmiany obejmą też linie R1 i R3. 4 i 5 września ruch na odcinku Błonie – Ożarów Mazowiecki będzie się odbywał po jednym torze. Ponadto nadal trwają prace na stacji Łowicz Główny i na odcinku między Sochaczewem i Bednarami. W związku z tym między Sochaczewem i Łowiczem będzie czasowo kursować komunikacja zastępcza. Z kolei 30 i 31 października oraz 6 listopada zamknięty będzie jeden z torów na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków. W te dni możemy się spodziewać zmienionych godzin kursowania pociągów.

Reklama

Nowy rozkład ma obowiązywać od 29 sierpnia do 7 listopada. Tabele z przyjazdami i odjazdami publikujemy poniżej z podziałem na poszczególne okresy.

Rozkłady jazdy

R1

R3

Czytaj również: Umowa na budowę wiaduktu

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj