Pływanie z medalami

0
361
Reklama

Zawodnicy UKS Kapry-Armexim Pruszków mają za sobą pracowity weekend. Młodzi pływacy mogą pochwalić się zdobyczami medalowymi.

Sportowcy stanęli do rywalizacji 13 listopada. W Pruszkowie odbyły się mistrzostwa Okręgu Warszawsko Mazowieckiego juniorów 14-15 lat oraz 16 lat i starsi. Patronat nad imprezą objął prezydent miasta Paweł Makuch. Dwa medale dla UKS Kapry-Armexim Pruszków wywalczył Bartosz Słowikowski. Zawodnik okazał się najlepszy na 100 metrów stylem grzbietowym, a także zdobył brąz na 50 metrów grzbietem. Trzecia na 100 metrów grzbietem była Michalina Auguściak. W sztafecie 4×100 metrów zmiennym chłopców 16 lat i starsi klub UKS Kapry zdobył srebro. Medal wywalczyli Słowikowski, Kuzia, Gołębiowski i Zgoda. Złoto trafiło do UKS GIM 92 Ursynów. – Nasz klub reprezentowało 11 zawodników. Mimo zdobycia kilku medali, to wciąż nie ta forma zawodników, którą prezentowali przed pandemią. Wcześniej zawodnicy trenowali dwa razy dziennie. Od marca do czerwca tylko na lądzie. W lipcu zawodnicy wznowili treningi w wodzie, ale raz dziennie. Teraz mamy kolejne ograniczenia, ale staramy się trenować. Trzeba zrobić wszystko, żeby jak najlepiej przygotować się do grudniowych mistrzostw Polski – ocenia dla nas Łukasz Borkowski, prezes UKS Kapry-Armexim Pruszków.

Z kolei 14 listopada pływacy pruszkowskiego klubu wystartowali w zawodach „Od Młodzika do Olimpijczyka” w Warszawie. Złoto wywalczył Mikołaj Pytel na 100 m stylem grzbietowym, na 100 m stylem motylkowym czwarta była Olga Godos. – Wyniki uzyskane na zawodach oraz wysokie lokaty napawają wielkim optymizmem. Jest szansa, że część tych zawodników pójdzie w ślady Julii Koluch – podaje Łukasz Borkowski.

Czytaj także: MKS bezbłędny na wyjazdach

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj