reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Pływalnia Kapry przejdzie remont

Pływalnia Kapry przejdzie remont

0
pływalnia pruszków, basen pruszków, basen w pruszkowie, pływalnia w pruszkowie, przegląd regionalny, pruszków news, grodzisk news
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

Miejska pływalnia Kapry w Pruszkowie przejdzie remont. Koszt modernizacji basenu wyniesie ponad 9 milionów złotych.

Inwestycja związana z remontem pruszkowskiej pływalni przy ul. Andrzeja 3 została podzielona na dwie części. Zakres pierwszej dotyczy termomodernizacji i modernizacji budynku. Planowana jest wymiana dachu, montaż instalacji odgromowej oraz impregnacja elementów konstrukcji dachu. Warto również wspomnieć o innych kwestiach, m.in. wymianie centrali wentylacyjnej basenowej oraz dachowej. Pojawi się również nowe oświetlenie hali basenowej, podbasenia i niecek basenowych.

Remont obejmie również prace w pomieszczeniach uzdatniania wody. W hali basenowej zostaną wymienione dwie wanny z hydromasażem. Czas na wykonanie tej części wykonawca ma do końca listopada br. Koszt termomodernizacji pływalni to ponad 6,7 miliona złotych.

Druga część zadania dotyczy wymiany ślizgów zjeżdżalni wraz z przebudową hamowni. Konieczne jest dostosowanie całej konstrukcji do użytku. W zakresie prac wejdzie również wymiana elementów wsporczych i wykonanie niezbędnych projektów warsztatowych. Ta część inwestycji to koszt ponad 2,4 miliona złotych. Wykonawca ma pięć miesięcy na realizację zadania.

Miłośnicy pływania będą mogli korzystać z nowoczesnego basenu. Na efekty prac trzeba poczekać, ale nadal można wybrać się na pruszkowską pływalnię. – Prace rozpoczną się niebawem, natomiast we wrześniu oraz październiku basen będzie funkcjonował bez zmian. Jedynym utrudnieniem będzie ograniczenie ilości miejsc parkingowych, gdyż będą one w dużej mierze przeznaczone na zaplecze budowy – informuje pruszkowski magistrat.

Czytaj również: Władze Grodziska planują rozbudowę miejskiej pływalni

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version