Planują plac zabaw

0
327

Jeszcze w tym roku na terenie osiedla przy ul. Broniewskiego w Pruszkowie ma zostać wybudowany skwer wraz z placem zabaw.

Miasto planuje zagospodarować teren, aby jak najdłużej służył mieszkańcom. Na osiedlu Broniewskiego pojawi się ponad 3,7 tys. traw ozdobnych. Atrakcją dla najmłodszych będzie wyposażony w siedem urządzeń plac zabaw. Urzędnicy pomyśleli też o ławkach, aby można było usiąść.

Plany planami, ale rzeczywistość przyniosła pewien problem. Pruszkowski magistrat musiał ogłosić drugi przetarg na budowę skweru wraz z placem zabaw. Zatem wszystko przeciągnie się w czasie. – Obecnie ogłoszony został drugi przetarg na wykonanie skweru z placem zabaw na terenie osiedla przy ul. Broniewskiego. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione z powodu braku zainteresowania – nikt nie złożył oferty. Dzięki inwestycji osiedle zyska nowy, urządzony teren zieleni wraz z placem zabaw, który będzie służył okolicznym mieszkańcom przez wiele kolejnych lat – podaje Michał Landowski, zastępca prezydenta Pruszkowa.

Osiedle przy ul. Broniewskiego przejdzie prawdziwą metamorfozę. Zgodnie z dokumentacją, na wykonanie zadania przewidziano osiem tygodni. – Aktualnie na terenie osiedla trwa remont zabytkowego budynku, później rozpoczęte zostaną prace polegające na nowym zagospodarowaniu terenu. Powstaną nowe parkingi, drogi dojazdowe, chodniki, dojścia do klatek schodowych – podkreśla Landowski.

To kolejna planowana inwestycja miasta, której celem jest rozwój terenów zielonych. – Inwestycje miejskie, dotyczące zagospodarowania trenów zieleni, ich modernizacji, jak również nowych nasadzeń prowadzone są głownie w trosce o poprawę stanu środowiska na terenie miasta. W czasach, w których mamy wiele czynników wpływających na zanieczyszczenie powietrza, istotnym elementem w zarządzaniu terenami miejskimi jest rozbudowa terenów zielonych. Zieleń, a w szczególności parki miejskie, jest nieodzownym elementem naszego miasta, a rozwój terenów zielonych przyczynia się do podniesienia atrakcyjności oraz zapewnienia najkorzystniejszych warunków życia mieszkańców. Wzrost liczby mieszkań, a co za tym idzie wzrost liczby mieszkańców przyczynia się do rosnącego zapotrzebowania na nowe tereny zieleni, place zabaw i siłownie plenerowe, dzięki którym mieszkańcy mogą w sposób aktywny spędzać czas wolny – wyjaśnia zastępca prezydenta Pruszkowa.