Planowana przeprowadzka Urzędu Miasta

0
201

Niewykluczone, że w przyszłym roku Urząd Miasta Pruszkowa zmieni lokalizację i przeniesie się do budynku przy al. Armii Krajowej. Niebawem powinny zapaść kluczowe decyzje w tej sprawie.

Obecny budynek magistratu znajdujący się przy ul. Kraszewskiego 14/16 wymaga remontu i dużych nakładów finansowych. Dostosowanie obiektu do odpowiednich standardów i potrzeb mieszkańców może wiązać się z licznymi kłopotami, stąd pomysł, aby urząd zmienił lokalizację. Temat nie jest nowy. Swego czasu mówiło się, że pruszkowski magistrat miałby mieć swoją siedzibę w budynku Centrum Kultury i Sportu przy ul. Bohaterów Warszawy. Obecnie bardziej realne wydają się przenosiny do obiektu powstającego przy al. Armii Krajowej 46. Za inwestycję odpowiada Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska”. 9 lipca władze Pruszkowa oraz część radnych wzięli udział w prezentacji budynku i mogli ocenić postępy prac.

Wydaje się, że temat przeprowadzki urzędu nabiera rozpędu. Kwestią fundamentalną jest sprawa własności i ewentualnego rozliczenia z TBS. – Istnieje pomysł, a co najważniejsze, istnieją możliwości przeniesienia Urzędu Miasta do nowo wybudowanego budynku przy al. Armii Krajowej, w krótkim czasie i w jak najmniejszym stopniu obciążając budżet miasta. Wkrótce będzie przedstawiona uchwała na sesji Rady Miasta, która pozwoli dokonać kompletnego rozliczenia z naszą spółką TBS „Zieleń Miejska”, o czym to zadecydują radni Pruszkowa – wyjaśnia prezydent Pruszkowa Paweł Makuch. – Własność zostanie przeniesiona aktem notarialnym, a rozliczenie będzie w konstrukcji łącznej, tzn. część będzie rozliczona w formie przekazania gruntów miejskiej spółce TBS „Zieleń Miejska” na cele budowlane, które powiększą zasób mieszkaniowy naszego miasta, a część w formie pieniężnej – dodał.

Jeśli wszystko się powiedzie, przeprowadzka miałaby nastąpić w trzecim kwartale 2021 roku. – Nieruchomość wraz z gruntem jest w doskonałej lokalizacji i pozostanie we własności miasta. Chcemy, by budynek nadal służył mieszkańcom. Nie wykluczamy możliwości wynajmu np. organizacjom pozarządowym lub stowarzyszeniom działającym, między innymi na rzecz pruszkowian. Ponadto, pruszkowska straż miejska będzie tam miała nadal swoją siedzibę – tłumaczy Paweł Makuch.

Czytaj również: W Piastowie zakończył się remont ważnej ulicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj