Plan rozbudowy szkoły

0
359

Działania w kierunku rozwoju bazy oświatowej w Pruszkowie. Władze miasta planują rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 przy Al. Wojska Polskiego.

Wiele samorządów boryka się z problemem zbyt małej liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach. Coraz częściej mówi się również, że w szkołach rośnie liczba dzieci. Uczniów przybywa, jednak metrów nie. Dzieci tłoczą się na korytarzach i w salach lekcyjnych, co nie jest komfortowe. W Pruszkowie zakończono jedną z kluczowych inwestycji w postaci budowy obiektów oświatowych na Gąsinie. Szkoła Podstawowa nr 10 przy ul. Pływackiej oraz Przedszkole Miejskie nr 16 są nowoczesne i funkcjonalne. Cała inwestycja kosztowała miasto ponad 47 milionów złotych.

W wakacje prowadzono liczne prace remontowe w placówkach oświatowych. Wśród nich wykonano m.in. termomodernizację żłobka przy ul. Hubala, naprawę dachu w szkole nr 1 przy ul. Topolowej czy izolację ścian zewnętrznych i wymianę ogrodzenia w przedszkolu nr 3 przy ul. Chopina. Remonty mają na celu zapewnienie dzieciom i nauczycielom bezpieczeństwa oraz stabilnego funkcjonowania placówki. Miasto planuje również większe inwestycje dotyczące przebudowy przedszkola nr 11 i przedszkola nr 9 oraz budowy nowej siedziby przedszkola nr 8. Podjęto w tym kierunku kroki związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej. Na horyzoncie pojawiło się kolejne zadanie.

Pruszków chce powiększyć zaplecze oświatowe. Władze miasta chciałyby dokonać modernizacji Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Lipowej. – Już w tej chwili warunki panujące w szkole są ciężkie, a wszyscy wiemy, jak w ostatnich latach ten rejon Pruszkowa się rozwinął. Niestety, w tym przypadku na rozbudowę szkoły nie ma szans. – tłumaczy Konrad Sipiera, zastępca prezydenta Pruszkowa. Dzieci przybyło, ale placówki nie uda się powiększyć, bo zwyczajnie brakuje na to miejsca.

Jest pomysł

Sytuacja wydaje się trudna. Modernizacja placówki przy ul. Lipowej jest niemożliwa, ale władze miasta znalazły rozwiązanie. – Na najbliższej sesji Rady Miasta przedstawimy naszym radnym nowe zadanie inwestycyjne pod nazwą „Rozbudowa i nadbudowa Szkoły Podstawowej Nr 3 przy Al. Wojska Polskiego” – informuje Konrad Sipiera.

Zgodnie z założeniami szkoła nr 3 miałaby wzbogacić się o dwanaście nowych sal, co najmniej jedną dużą świetlicę, pokój nauczycielski z zapleczem socjalnym, cztery pokoje do pracy indywidualnej. Uwzględniono również rozbudowę kuchni i stołówki, nowe zaplecze szatni, odpowiednią do liczby ilość zespołów sanitarnych oraz windę osobową. Warto podkreślić, że obecnie mówimy tylko o założeniach. Te mogą ulec zmianom na etapie koncepcji i projektu. – Warto jednak, byśmy mieli na uwadze tę pierwszą, przewodnią myśl: że inwestycje w nasze dzieci, ich rozwój i edukację, to najlepiej wydatkowany pieniądz w naszym miejskim budżecie – podkreśla zastępca prezydenta Pruszkowa.

Czytaj również: Szkoła na miarę XXI wieku w Piastowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj