Plan budowy placu zabaw

0
339
Reklama

W przyszłym roku gmina Michałowice planuje wybudowanie placu zabaw w Regułach. Teren ma być bogaty wyposażony, co z pewnością zadowoli najmłodszych.

Samorząd posiada projekt placu zabaw, w nowym budżecie zaproponowano środki na realizację zadania. Gmina ma zgodę organu architektoniczno-budowlany i pozostaje tylko jeden krok do rozpoczęcia działania. Po uchwaleniu budżetu na 2021 rok będzie można ogłosić przetarg na wykonanie placu zabaw.

Projekt terenu uwzględnia potrzeby mieszkańców, które były zgłoszone podczas spotkań w minionych latach. Zanim dokumenty trafiły do starostwa, zapoznała się z nimi rada sołecka Reguł. Plac zabaw będzie położony na obszarze ponad 2,500 m2. Pojawią się tam elementy małej architektury w postaci ławek i stolików z siedzeniami. Najważniejsze są jednak zabawki, które będą atrakcją dla najmłodszych. Na terenie mają pojawić się m.in. stożek z lin do dziecięcej wspinaczki, zjazd linowy, okrągła trampolina, domek „park linowy” z dwoma zjeżdżalniami, huśtawki, bujaki i piaskownica. W otoczeniu placu będzie zielono za sprawą drzew, krzewów i bylin.

Co ciekawe, plac zabaw miał wyglądać inaczej. Wszystko przez lokalizację, ponieważ mieszkańcy proponowali usytuowanie terenu w pobliżu wielkiej topoli. – Budowa placu zabaw w tym miejscu jest jednak niemożliwa. I to z wielu powodów (brak gruntu należącego do gminy, znaczne zaniżenie terenu, bezpieczeństwo użytkowników). Plac zabaw powstanie nieopodal, na działce gminnej przylegającej do alei spacerowej łączącej ul. Zieloną z Aleją Powstańców Warszawy. Teren ten jest dziewiczy i nigdy wcześniej nie był zainwestowany. Dlatego zanim powstał projekt koniecznym było opracowanie terenu przez geodetę, w tym wytyczenie drogi dojścia i samej działki. Należało zaprojektować ścieżkę, media i w końcu plac zabaw, na każdym etapie uzgadniając projekt z konserwatorem zabytków ze względu na stanowisko archeologiczne, które znajduje się w tym właśnie miejscu. Te działania odbyły się w roku poprzednim – wyjaśnia Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Reklama

Czytaj również: Samorządy w czołówce rankingu

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj