Place zabaw już otwarte

0
217

Od dziś, decyzją władz Grodziska, otwarte są place zabaw na terenie gminy. Obiekty sportowe i instytucje kultury pozostaną zamknięte przynajmniej do 28 marca.

Niespełna dwa tygodnie temu władze gminy zdecydowały się wprowadzić dodatkowe obostrzenia. Miało to związek z gwałtownym przyrostem przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zamknięto kino, biblioteki, obiekty sportowe i rekreacyjne, w tym place zabaw. Jak zapowiadał wówczas burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński, ten „wewnętrzny lockdown” trwał do wczoraj. Od dziś możemy korzystać z placów zabaw.

To jednak jedyne rozluźnienie. Zakończenie obostrzeń gminnych zbiegło się w czasie z wdrożeniem dodatkowych restrykcji na poziomie wojewódzkim. Od dziś bowiem, zgodnie z rozporządzeniem rządowym, rozpoczyna się dwutygodniowy okres wzmożonego reżimu sanitarnego na całym Mazowszu. Oznacza to, że placówki kulturalne i sportowe pozostaną zamknięte przynajmniej do 28 marca. Zamknięcie objęło również hotele i część sklepów w galeriach handlowych (czynne pozostają sklepy spożywcze, apteki, saloniki prasowe, salony fryzjerskie, pralnie oraz sklepy zoologiczne). Rząd zdecydował się także wprowadzić hybrydowy tryb nauki dla klas 1-3, które dotychczas uczęszczały do szkół.

Czytaj również: Koperta życia dla seniorów w Podkowie Leśnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj