reklama
Strona główna Aktualności Place zabaw po kontroli

Place zabaw po kontroli

0
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

Pruszkowski magistrat przeprowadził przeglądy placów zabaw. W kilku przypadkach zdiagnozowano usterki.

Miasto administruje dwunastoma obiektami w postaci placów zabaw, siłowni plenerowych oraz skateparków i innych urządzeń do rekreacji. Są to tereny przy ul. Tadeusza, ul. Helenowskiej, ul. Spacerowej, ul. Wiśniowej, ul. Kopernika, ul. Lipowej, Anielinie Wschodnim, Anielinie Zachodnim, w Parku Żwirowisko, Parku Kościuszki, Parku Mazowsze oraz przy ul. Mickiewicza. Od wiosny do późnej jesieni obiekty znajdują się pod stałą kontrolą. Również po sezonie zimowym, zgodnie z prawem budowlanym, place zabaw i siłownie plenerowe są analizowane pod kątem przydatności do użytkowania oraz stanu wszystkich urządzeń.

W marcu przeprowadzono pięcioletnią kontrolę dziesięciu obiektów, pozostałe przeszły okresową kontrolę roczną. Jak poinformował nas pruszkowski urząd, na placu zabaw przy ul. Tadeusza odnotowano zepsute zamki w furtkach ogrodzenia. Z kolei na placu zabaw przy Wiśniowej wykryto brak rączek do piłkarzyków, z kolei w Parku Kościuszki uzupełniono ubytki w nawierzchni przy huśtawce oraz naprawiono zepsutą karuzelę. Usterki zdiagnozowano również w Parku Mazowsze – pęknięte narożniki w piaskownicy – oraz w Anielinie Wschodnim, gdzie uszkodzony został stepper.

Mieszkańcy Pruszkowa mogą spodziewać się kolejnych inwestycji związanych z rekreacją. W tym roku miasto planuje m.in. dokończenie budowy placu zabaw przy ul. Broniewskiego, zagospodarowanie terenu po parkingu przy ul. Latter, zagospodarowanie skweru przy ul. Zdziarskiej wraz z montażem urządzeń dla dzieci czy budowę parku sensorycznego przy ul. Wapiennej.

Exit mobile version