reklama
Strona główna Aktualności Plac zabaw wart milion

Plac zabaw wart milion

0
Fot. Urząd Miasta Pruszkowa

Plac zabaw w parku Anielin Wschodni w Pruszkowie jest gotowy. Niedawno oddano go do użytku.

Latem pruszkowski magistrat rozpoczął działania w kierunku modernizacji placu zabaw. Władze miasta chciały uatrakcyjnić teren, a zarazem przeprowadzić zmiany w kwestii jego bezpieczeństwa i funkcjonalności. Przez lata urządzenia zabawowe wysłużyły się, a nawierzchnia wymagała wymiany. We wrześniu plac zabaw w parku Anielin Wschodni zamienił się w plac budowy. Zdemontowano stare zabawki oraz gumową nawierzchnię. Wykonawca porządkował teren i przygotowywał go pod montaż nowych urządzeń.

Minęły dwa miesiące, efekty są widoczne. Plac zabaw został odebrany i jest dostępny dla dzieci, które mogą korzystać z szeregu atrakcji. Wylano bezpieczną nawierzchnię, zamontowano 29 urządzeń zabawowych, w tym huśtawki łańcuchowe i wagowe, statek z wieżą, hamak czy zestawy wielofunkcyjne. Dostępne są również urządzenia integracyjne dla dzieci korzystających z wózków inwalidzkich w postaci karuzeli i huśtawki. Warto wspomnieć, że plac zabaw został podzielony na dwie strefy: dla młodszych i starszych.

Koszt inwestycji to blisko 1 mln zł, a dokładnie – 988 536,12 zł. Dzieci zyskały nowoczesny plac zabaw, na którym mogą radośnie spędzać czas. Zapewne wraz z rodzicami chętnie będą udawały się na spacery do parku Anielin Wschodni. – Mamy nadzieję, że zmodernizowany plac zabaw będzie cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta – podkreślają urzędnicy.

Exit mobile version