reklama
Strona główna Aktualności Plac zabaw przy Austerii

Plac zabaw przy Austerii

0
Fot. Facebook

Gmina Raszyn prowadzi działania związane z modernizacją Austerii. Wiadomo, że nieopodal budynku pojawi się również plac zabaw, na który samorząd otrzymał dofinansowanie w kwocie ponad 85 tys. zł.

Jeszcze kilka lat temu stan zabytkowej Austerii, która znajduje się pod opieką konserwatora zabytków, daleki był od ideału. Budynek był zaniedbany i wymagał modernizacji. Dzięki wysiłkom raszyńskiego samorządu udało się doprowadzić się do podpisania umowy na renowację Austerii. Cennym wsparciem okazało się również dofinansowanie zewnętrzne w wysokości 3,1 mln zł.

W ciągu ostatnich miesięcy budynek Austerii przeszedł prawdziwą metamorfozę. Przejeżdżający al. Krakowską mogą podziwiać estetyczny i zadbany obiekt, na który władze gminy mają określony plan. Na jego realizację trzeba jednak cierpliwie poczekać. Gmina szykuje się do drugiego etapu renowacji i liczy, że uda się zdobyć na ten cel środki zewnętrzne.

Mieszkańcy gminy z nadzieją patrzą w przyszłość i czekają na efekty. Austeria ma stać się wyjątkowym miejscem na mapie Raszyna. Zaplanowano tu utworzenie Centrum Integracji Społeczno-Kulturalnej Seniora oraz amfiteatr. Nie zabraknie również obiektów dla aktywnych. W parku ma powstać strefa sportowa. Z myślą o dzieciach pojawi się plac zabaw, na który przyznano środki zewnętrzne Lokalnej Strategii Rozwoju LGD PROW 2014-2020. Jest to kwota blisko 86 tys. zł, a cała inwestycja to koszt 135 tys. zł. – Idea renowacji Austerii ma ogromne znaczenie dla gminy Raszyn i jej mieszkańców. Poczyniliśmy kroki, aby zabytkowy obiekt przeszedł renowację, dzięki której będzie możliwe jego wykorzystanie dla społeczeństwa. Chcemy, żeby służył każdej grupie wiekowej. Stąd plan stworzenia placu zabaw. Ważnym wsparciem będą dla nas środki zewnętrzne z LGD. Liczymy, że Austeria i teren wokół niej za kilka lat będzie miejscem relaksu dla rodzin z dziećmi – przedstawia Michał Kucharski, Zastępca Wójta Gminy Raszyn.

Exit mobile version