reklama
Strona główna Pruszków Plac zabaw musi poczekać

Plac zabaw musi poczekać

0
Fot. Maciej Bochnowski

Gmina Michałowice chce przeprowadzić modernizację infrastruktury zewnętrznej na terenie Zespołu Szkół w Komorowie. Na przeszkodzie stają… pieniądze. Gmina musiała usunąć z planów modernizację placu zabaw.

Wydaje się, że najlepszym czasem na przeprowadzenie wszelkich prac w szkołach bądź na ich terenie są wakacje. Nie ma uczniów, więc firma w spokoju może realizować powierzone jej prace. Prowadzenie remontu w ciągu roku szkolnego rodzi niepotrzebne utrudnienia. W teorii wszystko wydaje się proste, ale praktyka mówi co innego.

Gdy urzędnicy z Michałowic otworzyli ofertę na modernizację infrastruktury w placówce w Komorowie złapali się za głowy. Okazało się bowiem, że wykonawca oczekuje kwoty dwukrotnie przewyższającej zaplanowane w budżecie środki. Wobec tego podjęto decyzję o zawężeniu zakresu prac. W kolejnym przetargu nie uwzględniono modernizacji placu zabaw. Prace mają objąć wymianę nawierzchni i osprzętu boiska do siatkówki, wymianę nawierzchni bieżni i progu do skoku w dal, remont ogrodzenia i utwardzenia przy bieżni.

Co istotne, gmina rozpoczęła przebudowę boiska przy szkole. – W ramach inwestycji nastąpi przebudowanie zadaszonego boiska (zmiana nawierzchni, wymiana pokrycia hali namiotowej, oświetlenia i osprzętu sportowego) z dodatkową funkcją: zimą będzie funkcjonowało tam lodowisko. W planach jest również postawienie i zamontowanie budynku kontenerowo-szatniowego i magazynowego (na sprzęt służący utrzymaniu lodowiska) – poinformowali nas urzędnicy z Michałowic.

Trwa oczekiwanie na rozstrzygnięcie drugiego przetargu, dotyczącego modernizacji infrastruktury zewnętrznej na terenie placówki w Komorowie. Gmina Michałowice liczy, że zakończy się sukcesem. – Corocznie przeznaczamy znaczne środki finansowe na modernizację i doposażenie obiektów oświaty – mówi wójt Gminy Michałowice Krzysztof Grabka. W tym roku jest to blisko 3,3 mln zł. Oprócz modernizacji infrastruktury sportowej w komorowskiej szkole, przez wakacje trwały remonty sal i pomieszczeń w dwóch pozostałych obiektach szkolnych, a także w  przedszkolu – dodaje wójt.

Exit mobile version