Plac zabaw do rozbudowy

0
314
Reklama

Pruszkowski magistrat planuje rozbudować plac zabaw przy ul. Wiśniowej. Władze miasta szukają wykonawcy zadania.

Do niedawna wyjście na plac zabaw było czymś naturalnym, jednak ostatnio dla najmłodszych stało się marzeniem. Czas pełen beztroski wypełniony humorem i możliwością spotkania z rówieśnikami. Tak właśnie wygląda pobyt na placu zabaw, gdzie dzieci mogą korzystać z licznych urządzeń zabawowych. Wiadomo, że tego typu miejsca wymagają troski ze strony zarządcy. Bywa, że niektóre urządzenia zabawowe zepsują się bądź pojawią się ubytki w nawierzchni.

Władze Pruszkowa chcą rozbudować plac zabaw przy ul. Wiśniowej. Teren ma wzbogacić się o urządzenia zabawowe oraz zyskać charakter miejsca do wypoczynku dzięki elementom małej architektury i nasadzeniom. Planowanie jest usunięcie darni, w której miejsce pojawi się bezpieczna nawierzchnia placu zabaw typu EPDM. Pozostała część terenu zostanie wyłożona kostką betonową.

Z pewnością najmłodszych ucieszą nowe urządzenia zabawowe. Na placu zabaw przy ul. Wiśniowej mają pojawią się: bujawka-gniazdo, bujak-pies, bujak-auto, domek ze zjeżdżalnią, kółko i krzyżyk oraz gra w pary. Zamontowane zostaną również cztery ławki. Ponadto, zaplanowano sadzenie drzew i krzewów oraz zakładanie trawników. Teren placu zabaw będzie ogrodzony.

Reklama

Do końca miesiąca pruszkowski magistrat czeka na oferty potencjalnych wykonawców. Po analizie dokumentów wyłoni firmę, która zajmie się realizacją zadania. Na wykonanie inwestycji przewidziano 84 dni.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj